E ndaloi për kontroll, shoferi bën për spital policin në Vlorë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një polic është goditur nga drejtuesi i një automjeti në Vlorë.

Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e ditës së sotme në rrugën Transballkanike ku efektivi i policisë i ka bërë thirrje një automjeti për të ndaluar dhe i ka kërkuar drejtuesit të tij të dali nga makina por ky i fundit nuk ka pranuar.

Më pas efektivi ka thirrur forcat shqiponja dhe sapo këto të fundit kanë mbërritur në vendin e ngjarjes drejtuesi i automjetit ka dal nga makina dhe e ka qëlluar policin.

Drejtuesi është shoqëruar në komisariat ndërsa polici po merr ndihmën mjekësore në spital me plagë të lehta.

Shoferi mësohet se ishte nën efektin e pijes alkoolike.

Të fundit

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në...

Erdogan kërcënon vendet perëndimore që mbyllën konsullatat në Stamboll: Do e paguani!

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, tha sot se vendet perëndimore do të paguajnë për mbylljen e përkohshme të konsullatës së tyre në Stamboll javën e kaluar...

Myrto Uzuni i pandalshëm me Granadën në LaLiga, kryeson bindshëm listën e golashënuesve

Sulmuesi i Shqipërisë, Myrto Uzuni, vazhdon të dhurojë spektakël me Granada-n. Bomberi kuqezi e gjeti përsëri rrugën e rrjetës në ndeshjen që ekipi i tij...

Presidenti Biden mban më 7 shkurt fjalimin mbi gjendjen e vendit

Presidenti Joe Biden pritet të mbajë të martën në Kongres fjalimin e dytë të përvitshëm mbi gjendjen e kombit. Por a do të jetë...

Qeveria e Serbisë në komunikatën zyrtare e pranon Kosovën Republikë

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ditë më parë raportoi në Parlamentin e Serbisë, për planin franko-gjerman dhe bisedimet me Kosovën. Vuçiç, në përfundim të seancës së...

Lajme të tjera

Web TV