“Në qiell”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sigurisht që fitorja e Argjentinës ndaj Francës dhe ngritja e trofeut të Kupës së Botës nga Messi, pushton faqet e para të mediave sportive e më tej në ditën e sotme.

Ndjekim disa nga titujt kryesorë:

La Gazzetta dello Sport hapet me një homazh për Pleshtin: “Messi, këmba e Zotit”. Argjentina kampione e botës në finalen më të bukur ndonjëherë, ku 3 golat e Mbappe si golashënuesi më i mirë nuk mjaftojnë.Faqja e parë La Gazzetta dello Sport 19/12/2022

Corriere dello Sport hapet me titullin: “MaraDoha”. Messi si Diego. Franca mposhtet me penallti (4-2). Hat-triku i Mbappe nuk i mjafton Deschamps. Leo shënon dy herë dhe bën histori: “E bëra ëndrrën time realitet. Unë nuk do të ndalem”.Prima Pagina Corriere dello Sport 19/12/2022

Tuttosport hapet me një dedikim: “Futboll, të dua!”. Duke ndjekur hapat e Maradonës, Messi e çon Argjentinën drejt titullit të tretë Botëror.Prima Pagina Tuttosport 19/12/2022

“Në qiell” është titulli i madrilenes AS. Argjentina fiton Kupën e tretë të Botës duke u kapur pas figurës së Messit, autor i dy golave ​​dhe lojtari më i mirë i turneut. Finalja e madhe zgjidhet me penallti me një hero: Dibu Martínez.Prima Pagina AS 19/12/2022

Katalanasja Mundo Deportivo shkruan: “Messi më i miri në histori”. Argjentina është tre herë kampione pasi mposhti Francën në një finale të vendosur me penallti.Prima Pagina Mundo Deportivo 19/12/2022

Ndërsa në Francë, L’Equipe është natyrshëm i hidhur, por i bën homazh protagonistit tjetër të një sfide që tashmë është kthyer në legjendë, pikërisht Mbappé: “Kokën lart”, me yllin francez i cili deri në fund, me një hat-trick, tentoi të përmbyste ndeshjen.

Prima Pagina L'Equipe 19/12/2022

Të fundit

“Ka një reflektim të madh për atë që ka ndodhur”/ Enno Bozdo: PD duhet të ndryshojë

Anëtari i Kryesisë së PD-së, Enno Bozdo, ka komentuar situatën në Partinë Demokratike, pas rezultatit të zgjedhjeve vendore të...

Elon Musk rikthehet më i fuqishëm se kurrë, shpallet sërish personi më i pasur në botë

Elon Musk, CEO i Tesla, SpaceX dhe Twitter, rifitoi titullin e personit më të pasur në botë, duke tejkaluar CEO-n e modës luksoze franceze,...

Moti “ndryshon” stinë/ Meteorologia zbulon çfarë do të ndodhë me temperaturat gjatë verës

Jemi dëshmitarë të një pranvere mjaft jo-stabile dhe me pak rreze diellore në territoret tona, ndërsa trende të ngjashme parashihen edhe javët dhe muajt...

Dënohet me 30 vite burg aktori i njohur/ Ja akuza që rëndon mbi të

Aktori i njohur Danny Masterson, është dënuar me 30 vite burg. Ky i fundit u shpall fajtor për dy akuza për përdhunim, e sipas...

1 Qershori/ Berisha: Dita e më të dashurve tanë

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka uruar festën e 1 qershorit me një mesazh në facebook. “Të dashur miq, sot dita e fëmijëve, më...

Lajme të tjera

Web TV