Tentoi të fuste kanabis në burg, arrestohet polici në Korçë (Emri)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Efektivi i policisë në burgun e Drenovës, Nevis Ibrahimi është arrestuar ditën e sotme në tentativë për të futur në ambientet e burgut një sasi të lëndës narkotike, kanabis.

Arrestimi i i tij është kryer rreth orës 14:00 në momentin kur gjatë kontrollit të detyrueshëm që bëhet për të hyrë në ambientet e këtij burgu, Ibrahimit i janë konstatuar të fshehura në trup disa gramë të lëndës narkotike canabis sativa’.

Pas konstatimit të lëndës narkotike që ende nuk ishte ndarë në doza, gardiani Nevis Ibrahimi është arrestuar në flagrancë dhe ndaj tij pritet të ndërmerren procedurat e mëtejshme. Ende IEVP Drenovë nuk ka reaguar zyrtarisht mbi rastin, por skenare dhe ngjarje të tilla janë bërë të shumta muajt e fundit në këtë burg.

 

Të fundit

Nga e drejta e abortit për vajzat mbi 16 vjeçe, te surrogacia/ Zbardhet projektligji

Zbardhet projektligji për shëndetin seksual dhe riprodhues. Në këtë projektligj një vajzë mbi 16 vjeçe mund të vendosë vetë...

Çfarë ndodhi mes çiftit? Kriset marrëdhënia e Romeos dhe Heidit

Çifti Romeo Veshaj dhe Heidi Baçi, kanë debaruar me njëri-tjetrin në orët e para të mëngjesit në ‘Big Brother Vip’. Konkurrentja ishte mërzitur me...

Procesi ndaj Salianjit në Gjykatën e Apelit/ Avokati kërkon shtyrjen e seancës, arsyeja

Gjyqi në Gjykatën e Apelit për deputetin demokrat Ervin Salianji për dosjen ‘Babale’ është shtyrë sërish. Avokati i Salianjit, Ledio Braho ka bërë kërkesë...

Ironizon Agron Gjekmarkaj: Djalli ka dalë nga shishja, atë s’e kontrollon më as Rama

Deputeti demokrat, Agron Gjekmarkaj thotë se raporti i DASH për Shqipërinë është një diagnozë, ndërsa ilaçet dhe shërimin duhet ta bëjmë vetë. Në një reagim,...

Hyn në fuqi amnistia penale/ Përfitojnë 1100 të dënuar, 700 lirohen menjëherë

Nis sot zbatimi i ligjit për amnistinë penale. Numri i të dënuarve që përfitojnë është 1100, prej të cilëve 700 do të lirohen menjëherë...

Lajme të tjera

Web TV