Meta takim me të moshuarit në Korçë: Partia e Lirisë do të rritë pensionet

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ilir Meta ka nisur turin e sqarimit të programit të Partisë së Lirisë me pensionistët, të cilët kanë patur profesione të ndryshme.

Nga Korça, Meta është takuar me inxhinierë, artistë, sportistë e dhe invalid pune. Në këto takime ai ka premtuar rritjen e pensionit në mandatin e parë qeverisës, ndërkohë që është zotuar se shërbimet shëndetësore do të jenë falas.

“Kënaqësi e veçantë që turin e sqarimit të programit tonë për pensionistët, që janë kryeprioritet i 5 prioriteteve kryesore të Partisë së Lirisë, ta nisja sot nga Korça në një takim të përzemërt me arsimtarë, inxhinierë, kompozitorë, artistë, sportistë, elektricistë dhe invalidë pune, që kanë kontribuar me dekada për zhvillimin e këtij qyteti të mrekullueshëm. Pensionistët korçarë si qindra mijëra pensionistë në mbarë vendin mezi e shtyjnë sot muajin me pensionet mizerabël. Partia e Lirisë do të rritë pensionet mbi nivelin e mesatares së rajonit brenda një mandati qeverisës dhe do të mbulojmë falas të gjitha shërbimet shëndetësore për ta”, thekson Meta./O.S

Të fundit

Drejtonte makinën në efektin e drogës/ Shoferi humb kontrollin, përfundon në një banesë

Një aksident ka ndodhur në Tiranë, ku një shofer i cili drejtonte mjetin nën efektin e alkolit ka humbur...

Dedikimi prekës i Ana Likës në ditëlindjen e të ëmës së ndjerë

Pak muaj më parë motra e madhe e Ingrid dhe Inis Gjonit ndërroi jetë. Ilda Gjoni, nëna e aktores Anna Lika mbylli sytë përgjithmonë...

“Nganjëherë na ka rrëshqitur edhe këmba”, Julian Deda reagon pas daljes nga shtëpia

Aktori Julian Deda ka reaguar për herë të parë pas përfundimit të “Big Brother VIP3”. Finalisti, i cili u përball kokë më kokë me Eglën,...

Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja?

Sot, më 28 maj 2024, dollari amerikan, blihet me 92.2 lekë dhe shitet me 93.1 lekë. Euro, blihet me 100.1 lekë dhe shitet 100.8 lekë. Franga...

Lajme të tjera

Web TV