E ndihmoi shqiptari/ E frikshme, vajza gjermane vret sozinë për të inskenuar vdekjen

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një ngjarje e rëndë, e denjë për një skenar filmi, ka ndodhur në Gjermani ku i përfshirë ka qenë dhe një shqiptar.

Mësohet se një vajzë 23-vjeçare gjermano-irakene kishte kërkuar një ‘sozi’ të sajën në rrjetet sociale dhe pasi e gjeti e kishte vrarë, me qëllim të inskenonte vdekjen e saj.

Trupi i mbuluar me gjak i të resë ishte gjetur në një makinë Mercedes të parkuar në Ingolstadt, në jug të Gjermanisë, dhe u identifikua fillimisht si Sharaban K, një estetiste 23-vjeçare që banonte në Munich, me origjinë nga Iraku.

Megjithse disa anëtarë të familjes Sharaban K e identifikuan trupin, autopsia ngrinte dyshime mbi identitetin e saj. Rrjedhimisht viktima u emërua si Khadidja O, një komentatore e njohur estetike në rrjet, që banonte në Heilbronn, në shtetin fqinjë të Baden-Württemberg, gjithashtu 23 vjeçare.

Të fundit

Dhjetëra të vdekur nga i nxehti ekstrem në Meksikë

Gjithsej 48 persona kanë vdekur brenda dy muajve për shkak të të nxehtit ekstrem në Meksikë, me pothuajse gjysmën...

Rita Lati zbulon parodinë që e bëri të famshme (Video)

Rita Lati ka ushqyer me humor publikun shqiptar prej dekadash, duke shkruar emrin e saj krah aktoreve më të dashura. Në fillimet e saj u...

Pse duhani kushton më lirë në Shqipëri?

Duhanpirja në Shqipëri vijon të mbetet në nivele të larta ku pothuajse gjysma e meshkujve konsumojnë duhan. Niveli i konsumit tejkalon ndjeshëm  vendet e...

1 në 5 adoleshentë, obez/ Shkak kequshqyerja dhe mungesa e aktivitetit fizik

Raporti i fundit i hartuar nga organizata botërore e shëndetësisë në europë përfshirë edhe Shqipërinë ka nxjerr në pah se shifrat e obezitetit janë...

Vendet e lira të punës/ Vetëm 7.6% e tyre kërkojnë arsim të lartë

Më datën 21 maj, Agjencia Kombëtare e Punësimit shpalli rreth 2010 vende të lira pune në të gjithë vendin, por nga përpunimi i të...

Lajme të tjera

Web TV