E rëndë/ Treni përplas dhe tërheq zvarrë dy fëmijë në Gjermani

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Të paktën një fëmijë u vra dhe një tjetër u plagos rëndë të enjten pasi u goditën dhe u tërhoqën zvarrë për disa metra nga një tren në Recklinghausen të Gjermanisë, raporton Bild.

Sipas policisë, fëmija që humbi jetën ishte 10 vjeç ndërsa u dërgua në spital 9 vjeçari që mori plagë të rënda.

Policia njoftoi në mëngjes së 9 vjeçari ndodhet aktualisht jashtë rrezikut për jetën.

Siç raporton gazeta gjermane, aksidenti ka ndodhur mes dy stacioneve, ku një tren mallrash ka goditur dhe ka tërhequr zvarrë fëmijët për qindra metra.

Nuk dihen ende shkaqet e ngjarjes së rëndë.

Të fundit

Protestat e dhunshme në Francë, mbyllet përkohësisht për çështje sigurie Kulla Eiffel

Protestat dhe grevat kundër reformave jopopullore të pensioneve pushtuan sërish Francën të martën, për këtë arsye ditën e sotme...

Kim dëshiron që Koreja e Veriut të prodhojë më shumë materiale bërthamore për bomba

Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un bëri thirrje që vendi i tij të zgjerojë prodhimin e “materialeve bërthamore të shkallës së armëve”...

“Jam e shokuar”, Bora Zemani: Sulmi ndaj TCH është një këmbanë e fortë alarmi!

Moderatorja Bora Zemani ka reaguar për sulmin e ndodhur në Top Channel, ku mbeti i vrarë roja i televizionit Pal Kola. Përmes një postimi në...

Frikë nga Davidi lakuriq

(Nga Cristina Acidini Luchinat)- Artan Shkreli  … Lajmi i pabesueshëm që erdhi të premten më 24 mars, ishte se një mësuese në Shkollën Klasike në Tallahasse...

SPAK dorëzon rezultatin e punës në Kuvend, shqetësimet që ngrihen

SPAK ka dorëzuar në Kuvend, raportin vjetor, ku në fillim të tij është harta e veprimit të grupeve kriminale në botë dhe po ashtu...

Lajme të tjera

Web TV