Free Porn
xbporn
Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت pov leccata di figa
best porn 2025
homemade porn 2026
mi masturbo guardando una ragazza
estimare cost apartament precisă online
blonde babe fucked - bigassmonster

Sipas psikologëve/ 3 arsye pse dashuria dhe inteligjenca shkojnë gjithmonë së bashku

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ne të gjithë kemi një listë të personalizuar të cilësive që kërkojmë te një partner ideal  një listë që duket se bëhet më e gjatë dhe më specifike çdo vit që kalon. Këto mbulojnë gjithçka, nga sensi i humorit te higjiena te vlerat politike, madje edhe aftësitë e prindërimit të kafshëve shtëpiake.

Hulumtimi i shëndetit mendor na jep tre arsye pse gjetja e një partneri inteligjent emocionalisht dhe kognitivisht mund të jetë pjesa që mungon në enigmën tonë të marrëdhënies.

  1. Ata janë komunikues të aftë

Terapistët e çifteve do të jenë të parët që do t’ju thonë se shumica e problemeve në marrëdhënie rrjedhin nga një prishje në komunikim. Kjo do të thotë që problemet e marrëdhënieve shpesh mund të zgjidhen përmes komunikimit të hapur dhe efektiv – dhe kjo ka më shumë gjasa të ndodhë në një lidhje me një komponent të fortë intelektual.

Gjetja e një intelektuali të barabartë siguron që të gjitha letrat të jenë në tavolinë dhe që keqkuptimet të jenë gjithnjë e më të pakta në mes. Kjo është ndoshta arsyeja pse, sipas hulumtimeve, lidhjet intelektuale priren të zgjasin më gjatë dhe cilësitë si tërheqja fizike janë më të rëndësishme si për burrat ashtu edhe për gratë për marrëdhëniet afatshkurtra.

Jetëgjatësia e marrëdhënies nuk është vetëm rezultat i zgjidhjes efektive të konflikteve, por edhe bisedat stimuluese intelektuale luajnë një rol. Dy njerëz që mund të vazhdojnë me njëri-tjetrin emocionalisht dhe intelektualisht, mund ta kthejnë edhe bisedën më të zakonshme në një përvojë të kënaqshme dhe të gjerë.

  1. Ato plotësojnë inteligjencën tuaj

Përvojat e ndryshme të jetës çojnë në pika të forta intelektuale dhe mënyra të të menduarit. Hulumtimet kanë treguar se mençuria, një cilësi e lidhur ngushtë me aftësinë mendore, mund të shfaqet ndryshe tek burrat dhe gratë për arsye kulturore dhe shoqërore.

Lexo edhe :  Rimel blu, rikthim në verën e viteve '80

Ndërsa mund të sillni pikat e forta të vendosmërisë dhe prakticitetit në tavolinë në marrëdhënien tuaj, partneri juaj mund të tregojë një aftësi të jashtëzakonshme për ndjeshmëri, dhembshuri dhe forma të tjera prosociale të mençurisë.Kjo mund ta shtyjë kapacitetin tuaj kolektiv për rritje më larg sesa mund ta çoni ndonjëherë vetëm. Ekspozimi ndaj botëkuptimeve të dallueshme por plotësuese e bën jetën emocionuese dhe pasuruese.

  1. Ata janë gjithmonë të hapur për të mësuar

Çdo ndeshje intelektuale që ia vlen kripën e saj ka një oreks për ndryshim. Ndoshta testi më i vërtetë i një personi ‘inteligjent’ është se sa mirë i kuptojnë kufijtë e inteligjencës së tyre, sipas hulumtimit të botuar në Personality and Individual Differences . Një marrëdhënie e shëndetshme afatgjatë zakonisht ndërtohet mbi bazën e përulësisë intelektuale – p.sh., fleksibiliteti për të ndryshuar mendjen për gjërat dhe aftësia për të dalluar kur duhet.

Një partner që është fleksibël në aspektin kognitiv, i hapur ndaj mendimeve të kundërta, i urryer ndaj të menduarit binar dhe i hapur me të vërtetë ndaj mundësisë për të gabuar, tregon përulësi intelektuale. Një lidhje e zhytur në përulësi intelektuale mund të sigurojë që të dy partnerët në marrëdhënie të ndjehen të parë dhe të dëgjuar.

Të fundit

Përsëritet rasti “Alma”? Një 27-vjeçare tenton të hidhet nga lumi Buna me 4 fëmijët

Një ngjarje e rëndë është parandaluar në Shkodër. Një nënë 27-vjeçare ka tentuar të hidhet në lumin Buna bashkë...

Virale/ Princesha e Dubait kërkon divorcin me një postim në Instagram

Një mesazh i shkurtër nga Sheikh Mahra bin Mohammed Al Maktoum aktualisht po shkakton bujë në botën mbretërore. Në postimin në Instagram, vajza e lartësisë...

Ndikimi i stresit në lëkurë

Stresi është një nga faktorët kryesorë që dëmtojnë organizmin tonë. Pasojat e tij ndonëse nuk mund të jenë të menjëherëshme, janë afatgjata. Nëse vuani nga ndonjë...

Si përfundim, a do të jetë Visjan Ukcenaj pjesë e BBV4 apo jo?

Aktori i humorit, Visjan Ukcenaj ka shuar zërat se do të jetë pjesë e edicionit të 4 të Big Brother Vip. Në një intervistë...

Arilena Ara feston sot ditëlindjen dhe urimin më të ëmbël e mori nga Popi Kola

Këngëtarja e njohur Arilena Ara feston sot 26 vjetorin e lindjes. Në këtë ditë të veçantë për të, Ara ka marrë urimet më të...

Lajme të tjera

Web TV