Pak orë para nisjes së protestës/ Berisha: Sot uragani i lirisë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka bërë dhe njëherë thirrje për t’ju bashkuar protestës mesditën e sotme në kryeqytet, te “Bulevardi Dëshmorët e Kombit”.

Me anë të një postimi, pak orë para nisjes së protestës, Berisha e quan këtë tubim të qytetarëve si një uragan të lirisë.

“Uragani i lirisë sot në ora 12:00 në Tirannë”, shkruan Berisha.

Kujtojmë se qindra qytetarë nga Vlora, Selenica dhe Himara janë nisur për tu bashkuar në protestën e opozitës para Kryeministrisë.

Të fundit

Pse nuk duhet të flini kurrë gjumë në anën tuaj të djathtë

Kur shtriheni në shtrat në fund të ditës së gjatë, ndoshta përkuleni nën batanije dhe vendoseni në pozicionin tuaj...

Pranga 42-vjeçarit që plagosi efektivin, Balla: Zero tolerancë !

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka reaguar pas kapjes së Klered Bozhanaj, autorit të plagosjes me armë zjarri të policit Edlir Alleshi mbrëmjen e...

Plagosi policin në krye të detyrës, arrestohet autori 42 vjeçar

Policia vë në pranga autorin e plagosjes me armë zjarri të punonjësit të Policisë mbrëmjen e djeshme. Në vijim të veprimeve kërkimore të kryera nga...

Zelensky viziton memorialin e 11 shtatorit të Pentagonit

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, është duke qëndruar në SHBA, ku do të takohet edhe me presidentin amerikan, Joe Biden, por pas senatit ai...

Tha “Bismilah” para se të hante copën e derrit, 2 vjet burg për yllin e Tik Tok-ut

Një grua në Indonezi është burgosur për dy vjet pasi tha një lutje islame para se të hante mish derri, moment që e publikoi...

Lajme të tjera

Web TV