Ahmetaj: Basha-Alibeaj janë bërë aktorë estrade, Rama beson se ka gjak mbretëror

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Bislim Ahmetaj ishte i ftuar në emisionin “Me Xhaxhiun” ku ka folur në lidhje me vendimin e apelit per vulen e PD.

Ai u shpreh se PD është forca më perëndimore e këtij vendi, ndërsa  deklaroi se çifti Basha-Alibeaj janë bërë aktorë të ligë në estradë.

“Në vitin 2005 PD i ka pasur të gjitha mekanizmat për të manipuluar votat, por se ka pasur kurrë ndërmend sepse është forca më perëndimore e këtij vendi dhe nuk mendon kurrë se në pushtet vihet me armë.

Edi Rama beson se ka gjak mbretëror, unë nuk e besoj por ai po. Çifti Basha-Alibeaj janë bërë për aktorë estrade më të ligë, nuk ka kush i shikon , kush i ndjek. Kjo është një përpjekje e Edi Ramës për të kontrolluar pluralizmin në Shqipëri, për të kontrolluar ekonominë, për të bërë atë që kaloi të gjitha pritshmërit tona, që arriti te korruptojë edhe zyrtarë të lartë të FBI që të vendosë në funksion të kësaj që po kërkon ai të bëjë. Të bëhet pushteti absolut i shqiptarëve, jo në një model mbretëror, por në një model të ngjashëm me atë të Putinit me atë të Vucic.

Korrupsioni në politik është dramatik, sjell pasoja dramatike të kësaj natyre që shqiptarët jo vetëm që e kanë humbur besimin të jetojnë këtu, por kanë arritur tek muri.

Demokratët kan ditur të qëndrojnë, janë palcë idealiste e këtij vendi. Problemi më i madh i PD është sulmi që i bën Edi Rama opozitës për të mos pasur opozitë. Edi Rama e ka vdekur veten politikisht, duke kërkuar me cdo mjet të mos ketë opozitë, sigurisht që ka shkaktuar dëme, por kur dëshiron të marrësh gjithçka i humb të gjitha.-tha ai.

Lexo edhe :  Meta dhe Berisha kërkojnë përsëritjen e zgjedhjeve në Kamëz/ KAS i lë 24 orë afat

 

Të fundit

“Agresioni erdhi nga serbët”/ Rama në BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë

Kryeministri Edi Rama dha një intervistë për BBC ku foli për tensionet në Veri. Ai doli krah BE-së dhe SHBA-së...

“Vetëm qahej e ankohej …”/ Aktrimi i Vuçiç në prani të Macron dhe Scholz

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka zbuluar detaje nga takimi me presidentin serb, Aleksandar Vuçiç, i cili u zhvillua në praninë e kancelarti gjerman...

Kreshnik Spahiu zbulon rolin e SHBA në çështjen e Saimir Tahirit

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se lirimi i Saimir Tahirit nga burgu është një bast i humbur i amerikanëve. Sipas...

Beatriks Ramosaj kërkon ndihmën e fansave/ Kush e gjen shpërblehet 2 mijë euro

Beatrix Ramosaj e ka nisur ditën e sotme me një kërkesë për ndjekësit e saj të shumtë. Ajo ka publikuar foton e një qenushi duke...

Dy zyrtaret e MSH në pranga për korrupsion/ Zbadhen detaje nga dosja e SPAK

Sekretarja e Përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë, së bashku me një punonjëse të kësaj ministrie janë arrestuar ditën e sotme me urdhër të SPAK...

Lajme të tjera

Web TV