E trishtë/ Humbje e madhe për mjekësinë shqiptare, ndërron jetë mjeku i njohur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Është ndarë nga jeta në mënyrë të parakohshme mjeku i njohur, Lefter Mano. Lajmi i hidhur është bërë me dije në rrjetet sociale nga të afërm dhe familjarë të mjekut Mano.

Mano punoi si mjek në Tepelenë dhe më vonë në maternitetin “Koço Gliozheni” Tiranë deri sa ndërroi jetë.

“Është ndar nga jeta mjeku  Lefter Mano,  pas një sëmundje të rëndë, ai ishte nga fshati Mursi i rrethit të Sarandes,por e filloj si  mjek i përgjithshëm në fshatin Izvor e më pas mjek neonat-pediatër, në qytetin e Tepelenës e në maternitetin “Koço Gliozheni” Tiranë.

Lefter Mano ishte një intelektual i talentuar, koleg dhe familjar i shkëlqyer.

Përcjellja e trupit për në banesën e fundit, do të bëhet më datë 12.03.2023 në qytetin e Tiranës, në orën 14:00 , vendprehjen në Sharrë.

Pritjet bëhen te “Ija” thuhet në një postim në rrjetet sociale.

Të fundit

Dita nis me diell por keni kujdes orët e pasdites, ja si parashikohen temperaturat sot

Territori shqiptar vijon në ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të lehta e kalimtare gjatë orëve të paradites...

Rama-socialistëve: Mos lejoni që një dru i shtrembër t’u cënojë krenarinë për PS

Sekretarja e Përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë dje u la në burg për korrupsion dhe mesazhin e tij, kryeministri Edi Rama zgjodhi t’ua drejtojë...

Arrestimet për korrupsion, opozita kërkon dorëheqjen e Manastirliut

Pas arrestimit të dy zyrtareve të Ministrisë së Shendetësisë dhe dy përfaqësuesve të një kompanie private për akuzën e korrupsionit, opozita ka kërkuar dorëheqjen...

Bardhi kundër Bashës, hap “portën” për Berishën

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së zyrtare, Gazmend Bardhi, ka lënë të hapur mundësinë për bisedime me grupimin e Berishës, me qëllim gjetjen e pikave...

Lajme të tjera

Web TV