Kadilli: Opozita po thellon ‘gropën’ ku ka rënë, po përfiton pushteti

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish-deputeti Fatbardh Kadilli komentoi situatën në PD, ku ditën e djeshme KAS pranoi ankimimin e Enkelejd Alibeajt që kjo forcë politike të regjistrohet në zgjedhje.

Në një intervistë për Euronws Albania, Kadilli tha se kriza e thellë në PD po përdoret dhe nga pushteti.

Më tej ai nënvizoi se opozita po thellon gropën që ku ka ra ndërsa nënvizoi se nëse PD humb zgjedhjet liderët aktualë duhet të mbajnë përgjegjësi.

“E kam ndjekur me shqetësim të madh krizën në PD. Është një krizë e thellë që po përdoret dhe nga pushteti. Problemi i madh është se vetë opozita pas vendimit të KAS përqahet. Ne kemi opozitën më të përçarë që ne kemi në historinë e tranzicionit të demokracisë shqiptare.

Është bërë si kadaif. Ne nuk e kemi arritur dot misionin tonë. Qëllimi i një lideri në opozitë është të krijojë opozitarizëm e para dhe e dyta të mobilizojë çdo segment opozitar.

Përçarja në opozitë është të nënshkruash humbje. Opozita po thellon ‘gropën’ ku ka ra.

A do ta marrin ndonjëherë faturën Berisha e Basha për atë se çfarë i shkaktuan opozitës?”- tha ai.

Të fundit

Rrëmbimi dhe vrasja Jan Prengës/ Burg përjetë kopshtarit Festim Bexhdilit

Festim Bexhdili, ish kopshtar i Kompleksit ‘Golden’ do të mbetet në burg përjetë. Gjykata e Posaçme e Apelit për...

Mes arrestit të Putinit dhe arrestit të Berishës ka lidhje

Nga Frrok Cupi Cilat janë lidhjet mes tyre? Janë disa, disa minore e disa thuajse njësoj mes të ‘madhit’ e të ‘voglit’. Lidhja kryesore, se Putin...

E rëndë/ Ndërron jetë në moshë të re ylli i TikTok-ut, dyshohet se…

Vdes në moshën 30-vjeçare ylli i TikTok-ut dhe nëna e dy fëmijëve, Jehane Thomas. Thomas vdiq tragjikisht të premten dhe lajmi vjen pak ditë pasi...

1 vit hetime për 119 kg kokainë tek “Bana King” , lirohet nga burgu Marson Murataj

Elton Qyno Gjykata e Tiranës, ka liruar nga qelia Marson Murataj, menaxherin e kompanisë “Bana King”, i arrestuar një vit më parë për prezencën e...

U la jashtë zgjedhjeve nga KAS/ Berisha merr vendimin urgjent, zbardhet DOKUMENTI

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ankimuar në Kolegjin Zgjedhor vendimin e KAS për të lënë jashtë zgjedhje lokale të 14 majit kanidatët e primareve.

Lajme të tjera

Web TV