test

Rama-Begaj 3 orë takim në Presidencë/ Zbardhet çështjet “e nxehta” që u diskutuan

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama dhe presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj kanë zhvilluar një takim në Presidencë për rreth tre orë.

Mesohet se në këtë takim është diskutuar rreth bashkëpunimit mes qeverisë dhe institucionit tëe Presidencës si dhe çështja e detit, për përcaktimin e kufitit detar me shtetin grek për detin Jon, çështje e cila po shqyrtohet në Gjykatën ndërkombëtare të Hagës.

Më tej është folur rreth emërimit të ambasadorëve shqiptarë në vendet e huaja, pasi shumë prej tyre janë në përfundim të afatit të tyre.

Të fundit

Gara e Splitit në Kroaci/ Piloti shqiptar renditet në vendin e dytë

Piloti Gentjan Shaqiri arriti të marrë vendin e dytë me makinën e tij “Formula 3”, në Split të Kroacisë. Në...

“Minimumi jetik 200 euro, pensionet 100 euro”/ Dilaveri: Hendeku i thelluar

Eksperti i ekonomisë, Flobens Dilaveri, ka komentuar lidhur me pensionet dhe situatën në të cilën ndodhet shteti. Sipas Dilaverit, minimumi jetik është 200 euro, ndërsa...

Temperaturat e larta shkaktojnë viktimën e parë në Shqipëri

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. Bëhet me dije se i moshuari është Abaz Metaj dhe nga verifikimet...

Ankesa për votim të paligjshëm në zgjedhjet amerikane

Ish Presidenti Donald Trump, i cili pritet të jetë kandidat i Partisë Republikane në garën për Shtëpinë e Bardhë, thotë se njerëzit po votojnë...

Biden lehtëson rrugën për shtetësi rreth 500.000 çifteve në amerikë

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka prezantuar të martën një prej përpjekjeve më të mëdha për t’ua lehtësuar rrugën drejt shtetësisë qindra mijëra migrantëve në...

Lajme të tjera

Web TV