Aksident i rëndë/ Kamioni përplaset me dy makina, 6 të vdekur dhe 3 të plagosur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një aksident i rëndë ndodhi një ditë më parë në Stamboll, ku gjashtë persona humbën jetën dhe tre të tjerë u plagosën pasi një kamion u përplas me dy makina.

Aksidenti ndodhi në orën 15:30 me orën lokale (1230 GMT) në autostradën Trans-Europiane në Silivri, raporton ‘DailySabah‘.

Tre personat e plagosur u dërguan me urgjencë në spitalet e afërta. Në zonë u dërguan njësitë e xhandarmërisë, zjarrfikëset, njësitë e urgjencës mjekësore, si dhe ekipet e reagimit ndaj emergjencave dhe fatkeqësive.

Aksidenti ndërpreu qarkullimin në autostradë, mirëpo u hap pas disa orësh.

 

Të fundit

Hezbollah sulmon sërish Izraelin/ 14 ushtarë të plagosur, 6 prej tyre në gjendje të rëndë

Grupi militant libanez Hezbollah ka marrë përgjegjësinë për një sulm ndërkufitar me dron dhe raketa në veri të Izraelit...

Punimet në rrugën e Arbrit/ Devijohet qarkullimi në rrugën e vjetër Tiranë-Peshkopi

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se qarkullimi i mjeteve në rrugën e Arbrit do të devijohet për shkak të punimeve që po kryhen në këtë...

OBSH: Transmetimi i gripit të shpendëve tek njerëzit mbetet një shqetësim i madh

Organizata Botërore e Shëndetësisë shprehu shqetësimin për përhapjen në rritje të variantit H5N1 të gripit të shpendëve te speciet e tjera, përfshirë njerëzit. Ekziston frika...

Tiranë/ Djali e nxori në rrugë, nëna: Më ndihmoni, dua të vdes në shtëpinë time (VIDEO)

Esma Toluli është 86-vjeçarja, që prej 3 muajsh sorollatet sa në një hotel në tjetrin, pasi në apartamentin e saj në rrugën “Margarita Tutulani”...

Gjuha e ashpër e Metës ndaj Dumanit dhe SPAK, reagon ambasadori i BE Tiranë

Ambasadori i BE në Tiranë, Silvio Gonzato ka reaguar në lidhje me sulmet e kreut të PL Ilir Meta ndaj SPAK. “Sulmet ndaj gjyqësorit nuk...

Lajme të tjera

Web TV