test

Ndryshimet për 14 majin/ KQZ miraton emrat e 4 deputetëve të rinj që futen në Kuvend

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

KQZ ka miratuar zëvendësimin e 4 ligjvënësve në Kuvendin e Shqipërisë pasi do të garojnë për zgjedhjet e 14 majit.

Vetëm një i përket grupit të Partisë Socialiste ndërsa 3 të tjerë i përkasin Partisë Demokratike, 3 të grupimit të Berishës dhe vetëm 1 i Alibeajt.

Besjon Ajazi, i cili do të garojë për bashkinë Gramsh në logon e PS do të zëvendësohet në Kuvend nga Shkëlqim Bullari.

Belind Këlliçi që garon për bashkinë Tiranë nën siglën e Partisë së Lirisë pas koalicionit Berisha-Meta do të lërë mandatin, ndaj karrigen e tij do ta zërë Asllan Dogjani. Mandati i Zef Hilës që garon për bashkinë Vau i Dejës i kalon Ludovik Hasanit.

Ndërsa Luçiano Boçi që garon për bashkinë Elbasan do të lërë mandatin e deputetit që do t’i kalojë Qani Xhafës.

Lëvizjet që do të sjellin deputetë të rinj në Kuvend
Besjan Ajazi – Shkëlqim Bullari
Luçiano Boçi – Qani Xhafa
Belind Këlliçi – Asllan Dogjani
Zef Hila – Ludovik Hasani

Të fundit

Belgjika nuk gabon sërish, Djajtë mposhtin Rumaninë dhe marrin fitoren e parë në Europian

Belgjika regjistron fitoren e parë në EURO 2024, me skuadrën e Tedesco-s që triumfoi 2-0 ndaj Rumanisë në ndeshjen...

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i njohur dhe familja e tij humbasin jetën

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit,...

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës,...

“Nga 15 mijë euro do marrësh 280”/ Zbardhen telefonatat e zhvatjes së italianëve

Top Channel ka zbardhur dosjen për mashtrimet përmes call centerave, ku 17 persona akuzohen se zhvatën 4.7 mln € nga 1200 italianë dhe i...

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Adrola Dushi pranon lidhjen me këngëtarin e njohur

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie. Lajmin e ka konfirmuar bukuroshja...

Lajme të tjera

Web TV