test

Si do të votojmë më 14 maj? KQZ miraton fletët e votimit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pas diskutimeve dhe debateve të shumta, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar fletët e votimit për kandidatët për kryetar bashkie dhe këshill bashkiakë.

Theksojmë se, krah koalicionit “Bashkë Fitojmë” nuk do të ketë një emër të kryetarit, përfshirë edhe subjekte të tjera.

Për këtë kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi, sqaroi se kjo i përket dëshirës së vetë kryetarit nëse do apo jo të vendosë emrin.

Ai tha se principi kryesor në ligj kur bëhet fjalë për zgjedhjet është qartësia e votuesve për të bërë zgjedhjen e tyre. Sipas tij e gjitha kjo varet nga dëshira e koalicionit vetë nëse do apo jo.

“Vendoret”/ KQZ miraton fletët e votimit

Të fundit

Belgjika nuk gabon sërish, Djajtë mposhtin Rumaninë dhe marrin fitoren e parë në Europian

Belgjika regjistron fitoren e parë në EURO 2024, me skuadrën e Tedesco-s që triumfoi 2-0 ndaj Rumanisë në ndeshjen...

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i njohur dhe familja e tij humbasin jetën

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit,...

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës,...

“Nga 15 mijë euro do marrësh 280”/ Zbardhen telefonatat e zhvatjes së italianëve

Top Channel ka zbardhur dosjen për mashtrimet përmes call centerave, ku 17 persona akuzohen se zhvatën 4.7 mln € nga 1200 italianë dhe i...

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Adrola Dushi pranon lidhjen me këngëtarin e njohur

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie. Lajmin e ka konfirmuar bukuroshja...

Lajme të tjera

Web TV