Posterat problematike/ Mblidhet KQZ, pritet të diskutohet edhe posteri i “Belos”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve këtë të mërkurë  po zhvillon mbledhje për posterat problematik, të publikura nga subjektet politike gjatë fushatës.

Gazetarja rapoprton për ABC News së mbledhja e KQZ zhvillohet pas ankesave të bëra për këtë poster, ndërkohë akoma nuk ka asnjë ankesë ndoshta për Kohen e shkurtër për kandidatin e Bashkisë së Tiranës, Belind Këllicii cili  shpërndau në gjithë kryeqytetin postera me dy gishtat e mesit lart.

Ndër të tjera gazetarja thekson se vendosja e posterave është dënuar nga shoqëria civile që I cilëson sit ë ndaluara, por nga ana tjetër PS-ja thekson se ato janë të lejuara në ekrane të kompanive private.

Duket se dhe KQZ nuk ka kundërshtime për vendosjen e posterave, por kërkon që të shënohet dhe të ketë informacion të saktë se kujt i përkasin vërtet ato.

Ndërkohë në lidhje me posterin e Këlliçit që ka ngritur dy gishtat e mesit lart ngelet për tu parë nëse do të ketë ndonjë ankesë të depozituar nga subjektet politike.

Sipas gazetares së ABC News, diskutimi i posterave është një çështje e interpretueshme, por pritet të shihet nëse Celibashi do të marrë ndonjë vendim për heqjen ose jo të këtyre posterave.

Të fundit

Nisin fluturimet direkte nga Tirana në Kopenhagë

Qytetarët shqiptarë nga sot mund të fluturojnë direkt drejt kryeqytetit të Danimarkës, Kopenhagës. Fluturimi i parë direkt është pritur me një ceremoni të veçantë...

Soko: Ja sa duhet të llogaritet minimumi jetik për një familje me 4 persona

Eksperti i ekonomisë Pano Soko nga Nisma Thurje, duke folur për minimumin jetik, tha në emisionin “Open” në News24, se të jetosh në minimumin...

Miqësoret dhe më pas Europiani, kombëtarja stërvitet në “Shtëpinë e Futbollit”

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho ka thirrur lojtarët e kombëtarës në “Shtëpinë e Futbollit”, për të parë kështu situatën e tyre në këtë fund muaji....

Vrasja e Osman Berberit, cili është roli i shokut të tij, Besnik Ndou?

Emisioni Në Shënjestër në News24, i gazetares Klodiana Lala ka hedhur dritë mbi ngjarjen e rëndë të ndodhur nw shkurt tw vitit 2009, kur...

Lajme të tjera

Web TV