KQZ i shpërndau fondet në prill/ Alibeaj: Nuk i kemi marrë, po na pengojnë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Më 12 prill të këtij viti, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njoftoi se ka shpërndarë fondet për partitë politike. Por gjatë gjithë fushatës, PD-ja e Enkelekd Alibeajt është ankuar se nuk ka marrë para nga KQZ.

Të njejtën gjë e ka përsëritur ditën e sotme kreu i komanduar i PD-së, Enkejeld Alibeaj. Në një intervistë me Denis Mingën, ai tha se KQZ nuk i ka dhënë fonde dhe kjo e ka penguar për të bërë fushatë.

“Përfaqësimi ynë me 61 kandidatë do të ishte për ata njerëz që besonin me model të ri, larg berishizmit, për të rrëzuar regjimin e Ramës. Ky model i ri është të bësh ndryshe nga ç’bën Rama. I kuptoj vështirësitë. Ende s’kemi marrë fondet. E bëjnë për të na penguar, ka edhe një masë të madhe presioni e asfiksie”, theksoi Alibeaj

Të fundit

Si të shmangësh shpërqëndrimet dhe të kryesh gjithë detyrat e ditës në kohë rekord

Sa herë të ka ndodhur të mbetesh mbrapa me punët e tua e t’i shtysh për kushedi sa ditë,...

A kanë bërë s*ks në ‘BBV3’? Ilnisa zbulon të vërtetën

Ilnisa Agolli, e cila është eliminuar prej lojës së ‘BBV3’, krijoi një romancë dashurie brenda shtëpisë me Meriton Mjekiqin, i cili është ende pjesë...

Sali Berisha është Sali Berisha

Nga; Agron Gjekmarkaj Tani pas fjalimit poetiko panegjerik shtrëngohem t’i jap një përgjigje ! Partia nga vjen Petrua është parti europiane se u themelua me 8...

Aksident i rëndë në Tiranë/ “Golfi” godet urbanin e Kamzës, zbardhen detajet e para

Një aksident ka ndodhur pasditen e kësaj të marte në Tiranë. Një automjet tip “Golf“ ka goditur në pjesën e pasme urbanin e linëjs së...

Moti i keq ‘bën kërdinë’ në këtë vend,mbyllen shkollat dhe anulohen…

Emiratet e Bashkuara Arabe janë prekur nga moti i keq, me shirat e dendur që kanë përmbytur autostradat kryesore. Ndërkohë, numri i të vdekurve...

Lajme të tjera

Web TV