Begaj, thirrje shqiptarëve/ “Ushtroni fuqishëm të drejtën e votës”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kreu i shtetit, Barjam Begaj u ka bërë thirrje qytetarëve shqiptarë të votojnë masivisht në zgjedhjet e 14 Majit.

Presidenti theksoi se vota është një e drejtë kushtetuese dhe morale, ndaj kërkoi që qytetarët të bëhen pjesë e zgjedhjeve dhe të ushtrojnë të drejtën e votës.

“Bëj thirrje për pjesëmarrje në zgjedhje. Është një e drejtë kushtetuese dhe morale. Çdo qytetar duhet ta ushtrojë fuqishëm të drejtën e votës”, tha Begaj.

Të fundit

I keni ditur më parë? Njihuni me karakteristikat më toksike të shenjës së Peshqve

Peshqit janë shenja e fundit e zodiakut dhe njëkohësisht më e ndjeshmja. Por çfarë e bën këtë shenjë toksike? Çfarë...

Kërkon t’i shpëtojë eliminimit, Sara vishet si mashkull dhe propozon për martesë…

Sara Gjordeni ka gjetur një mënyrë interesante që të bëjë për vete publikun dhe për t’i shpëtuar eliminimit. Ajo është veshur si mashkull, ka kapur...

Nga banorët e rinj, deri te çiftet e shtëpisë, gazetarja analizon gjithçka mbi “BBV3”

Gazetarja Klotilda Harka ishte e ftuar sot në një emision televiziv për një analizë mbi “Big Brother Vip 3”, banorët dhe situatat e krijuara...

Ja si të ruani shëndetin në një mjedis pune toksik

Ishte argëtuese, derisa nuk ishte. Kur filloi punën e tij të re, Gareth ishte duke qeshur, kompania e tij po bënte gjëra emocionuese, ai...

E bujshme nga gazeta gjermane “Bild”, Bayern i beson pankinën ish-trajnerit të Realit

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Lajme të tjera

Web TV