KQZ urdhëroi heqjen e posterave nga ambientet pranë QV-ve/ Rakip Suli “thyen” rregullat

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në një kohë kur kodi zgjedhor nuk e lejon, pamjet në fjalë tregojnë se si janë shkelur këto rregulla elektorale nga Partia Socialiste në Kamëz.

Ndonëse KQZ urdhëroi heqjen e posterave nga zyrat dhe qendrave të secilit prej kandidatëve që marrin pjesë në zgjedhjet e sotme, socialisti Rakip Suli nuk respekton rregullat.

Siç shihet nga video, zyrat elektorale, me posterin e Sulit, janë vetëm pak hapa larg qendrës së votimit, ndonëse ato duhen 300 metër larg.

Të fundit

Zbulohet lëvizja e radhës e socialistëve

Pasditen e së martës, Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Blendi Klosi, do të mbledhë drejtuesit politikë të qarqeve...

“Gati për të mirëpritur gjithë botën”, Rama për turizmin: Po ngjitemi gjithnjë e më lart

Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar se Shqipëria po përmirësohet sa i përket turizmit. Ndërsa krahason rezultatet me vitin 2019, Rama thekson se tashmë vendi po...

Rekorde dhe spektakël, 21-vjeçari Cole Palmer mahnit Chelsean

Cole Palmer po përjeton një sezon ëndrrash në Londër. Djaloshi që erdhi pa bujë nga Manchester City gjatë verës së kaluar, po bënë “zhurmë” me...

Taksa e pronës, sa do rritet detyrimi për bizneset e qytetarët?

Taksa e banesës, që do të nisë të aplikohet prej 2026, do të rrisë detyrimin për qytetarët dhe për bizneset. Llogaritja e saj do të...

UNICEF: Çdo dhjetë minuta një fëmijë vritet ose plagoset në Gaza

Fëmijët në Gaza janë bërë imazhi i luftës së vazhdueshme pasi rrëfimet e tyre nxjerrin në pah pasojat e konfliktit, sipas një zyrtareje të...

Lajme të tjera

Web TV