Pas 30 vitesh PS fiton Devollin/ Festë e çmendur nga mbështetësit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pas 30-vitesh, Partia Socialiste ka mundur që të fitojë bashkinë e Devollit, në një garë elektorale.

Me përjashtim të zgjedhjeve njëpartiake të 2019-tës, në të gjitha zgjedhjet e tjera në këtë Bashki ka qenë fituese Partia Demokratike.

Diferenca mes kandidatëve ka qenë shumë e ngushtë, ndërkohë që festa e socialistëve jashtë KZAZ-ve ka qenë e çmendur.

Eduard Duro është shpallur fitues me rreth 500 vota më shumë në raport me kundërshtarin e tij Ervis Hajdërlli.

Të fundit

Makinat e braktisura do zhvendosen në Farkë/ Veliaj: Zona e lirë sjell 5-7 mijë punësime

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në mbledhjen e Këshillit Bashkiak, ku do të miratohen projektvendime me karakter...

Projektligji për komunikimet elektronike/ Balluku: Risi aksesi ndaj shërbimeve digjitale

Këtë të enjte po diskutohet në kuvend projektligji për komunikimet elektronike. Gjatë fjalës së saj, Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ka deklaruar...

“E kryem për miqësi”/ Dëshmia e plotë e Aliajt: Pasi planifikuam rrahjen, ndoqëm avokatin

Është zbardhur dëshmia e plotë e 32-vjeçarit Dorian Alia, një prej autorëve të dhunës barbare ndaj avokatit Sokol Mëngjesi, teksa është i vetmi që...

Luhatje të euros në treg, blerjet e bankave dhe importuesve mposhtin fluksin e turistëve

Grafikët e këtyre ditëve të fundit në kursin e këmbimit të monedhës europiane dhe asaj shqiptare tregojnë një forcim të përkohshëm të së parë...

Do zgjasë mrekullia e Rinasit?

Nga Fatos Çoçoli Në qershor 2018, Rinasi klasifikohej ndër aeroportet më të shtrenjtë të Evropës. Sot është aeroporti me biletat më të lira në botë Në...

Lajme të tjera

Web TV