Çfarë ndodhi? PS bojkoton sërish mbledhjen e Komisionit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mazhoranca ka bojkotuar sërish mbledhjen e Komisionit Hetimor për PPP-të në Shëndetësi.

“Mënyra sesi kanë zgjedhur që të pengojnë punën e komisionit, është mosprezenca. Është shumë e qartë që Edi Rama nuk do që ky komision të zhvillojë punimet, deputetët, në konflikt interesi, nuk kanë dëshirë për të vijuar punimet e këtij komisioni, pavarësisht se rregullores.

Kishin në rend dite shqyrtimin e dokumenteve të përgatitur së bashku me ekspertët ligjorë të emëruar nga ky komision, janë kërkesa për informacion në të gjithë institucionet për pasur një pamje më të detajuar të asaj çfarë ka ndodhur me dy koncesionet abuzive korruptive.

Meqë ata nuk duan që ti nxjerrin këto kërkesa për informacion, ne nuk do presim më kur të kenë dëshirë. Do të dërgojmë shkresat që sot në të gjitha institucionet.  Nuk kemi kohë për të humbur, hetimi parlametar të fillojë sa më parë”, tha Vokshi./O.S

Të fundit

Këshilli i Sigurimit i OKB-së në takim urgjent pas sulmit në Rafah

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara do të mbajë të martën një takim urgjent, pas sulmeve izraelite që...

Drejtonte makinën në efektin e drogës/ Shoferi humb kontrollin, përfundon në një banesë

Një aksident ka ndodhur në Tiranë, ku një shofer i cili drejtonte mjetin nën efektin e alkolit ka humbur drejtimin e mjetit, duke dalë...

Dedikimi prekës i Ana Likës në ditëlindjen e të ëmës së ndjerë

Pak muaj më parë motra e madhe e Ingrid dhe Inis Gjonit ndërroi jetë. Ilda Gjoni, nëna e aktores Anna Lika mbylli sytë përgjithmonë...

“Nganjëherë na ka rrëshqitur edhe këmba”, Julian Deda reagon pas daljes nga shtëpia

Aktori Julian Deda ka reaguar për herë të parë pas përfundimit të “Big Brother VIP3”. Finalisti, i cili u përball kokë më kokë me Eglën,...

Lajme të tjera

Web TV