Formacionet zyrtare të derbit anglez Manchester United-Chelsea

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Manchester Unitedi dhe Chelsea zhvillojnë ndeshjen e mbetur nga java e 32-të në Premier League.

Në sfidën që zhvillohet në Old Trafford, Djajtë e Kuq kanë nevojë për rezultat pozitiv (barazim ose fitore), në mënyrë që ta sigurojnë kualifikimin në Ligën e Kampionëve për edicionin e ardhshëm.

Derisa Unitedi ka nevojë për një pikë, Chelsea hyn në këtë sfidë pa ndonjë objektiv real, pasi e ka siguruar mbijetesën, ndërsa është jashtë garës për pozitat evropiane.

Formacionet zyrtare:

Manchester United: De Gea, Wan-Bissaka, Shaw, Varane, Lindelof, Casemiro, Eriksen, Fernandes, Antony, Sancho, Martial.

mancha.jpg

Chelsea: Kepa, Azpilicueta, W.Fofana, Chalobah, Hall, Gallagher, Fernandez, Chukwuemeka, Madueke, Havertz, Mudryk.

chelsea-1.jpg

Të fundit

Ja cilat janë vendet me peizazhin më piktoresk në Evropë, Shqipëria në vendet e para

Pikturat e peizazhit shpesh kanë tre elementë kryesorë: terrenin malor, bollëkun e ujit dhe një shumëllojshmërinë e bimësisë. Ky është...

Pa këta tre elementë marrëdhënia juaj nuk do të “mbijetojë”

Ne të gjithë kemi nevoja të ndryshme në një marrëdhënie që janë shumë të rëndësishme për ne sa kontroll do të ushtrohet mbi ne,...

Do bëhen prindër?/ Getinjo konfirmon ribashkimin me Vivien

Para pak ditëve Getinjo dhe Vivien Thano u bënë kryefjalë e mediave. Kjo pasi çifti u filmua me njëri-tjetrin. ‘Indeksonline’ publikoi një video ku...

“Më 14 maj rinia foli”/ Basha vijon takimet: Qytetarëve iu është vrarë shpresa

Lulzim Basha vijon me takimet e tij me të rinjtë e të rejat. Ai është ndalur sërish sot në një takim, ku ndër të tjera...

Baballarët e kombit shqiptar dhe baballarët e shtetit të Kosovës, përballë Albin Kurti

Nga Mero Baze Ka një keqkuptim të madh, por dhe të qëllimshëm, në referimin në histori që nacionalkomunistët e Kosovës përfaqësuar nga Albin Kurti bëjnë...

Lajme të tjera

Web TV