Seanca rifillon sërish me debate/ Diskutime të ashpra në Kuvend

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Seanca plenare ka rifilluar sërish me debate. Pavarësisht se kryeparlamentarja Lindita Nikolla shkëputi për 5 minuta diskutimet, opozita nuk ka lejuar që seanca të rifillojë e qetë.

Ata kanë vijuar të këmbëngulin dhe të mos lënë që të marrë fjalën kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi. Marrë shkas nga kjo, Celibashi u largua nga ambientet e Kuvendit.

“Seanca nuk vijon nëse nuk dëgjoni opozitën”, tha Gazment Bardhi në Kuvend, duke kërkuar për të disatën herë që të ndryshohet rendi i ditës.

Nikolla këmbënguli që seanca për Ahmetajn të zhvillohet ditën e hërë dhe iu përgjigj me tone të prera Bardhit.

“Ditën e hënë do të bëhet seanca, duke zbatuar të gjitha kriteret që parashikon rregullorja.

Nuk e votojmë kërkesën sepse nuk është e bazuar në ligj, kaq e thjeshtë është”, tha Nikolla.

Të fundit

Moti i keq, rrëzohet fasada e pallatit në Tiranë, qytetarët shpëtojnë për mrekulli

Fasada e një pallati në Tiranë është dëmtuar si pasojë e motit të keq që përfshiu vendin pasditen e...

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim financiar, në gjyqin e parë...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Bëni gati shamitë, finalistët e ‘BBV’ do takohen sonte me këto persona

Surprizat për banorët finalistë të ‘Big Brother VIP Albania 3’ do të na bëjnë të lotojmë. Themi këtë, pasi burime për ‘Iconstyle’ bëjnë të...

Lajme të tjera

Web TV