“Bisedat tona zgjasin 7 orë kur jemi larg”/ I dashuri i propozon live gazetares së njohur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

I dashuri i propozoi  gjatë lidhjes live gazetares së RTK në Kosovë momenti prekës thyen rrjetin.  Propozimi për martesë( para kater ditesh me 20 korrik)  ndodhi live ndërkohë që Flora ishte duke raportuar live në programin e  mëngjesit.

Flora është nga Istogu i  rrafshit të  Dukagjinit, Gjergji është nga Tirana.
Flora aktualisht është gazetare në Radio Televizionin e Kosoves.( RTK)
Dhe momentini propozimit ishte shumë suprizues për të, gjithashtu nuk e priste që video të bëhet virale të pëlqehej dhe shpërndahej aq shumë.

Të ftuar në “Shqipëria Live” ata kanë rrëfyer emocionet e tyre në lidhje për propozimin surprizë.

“Telefonatat tona kur ajo largohet tek shtëpia e babait, zgjasin 6 a 7 orë, mbase dhe më shumë.

Ne ishim miq prej 1 muaj e gjysëm apo 2, pastaj pamë që kishim kimi, dhe u çliruam dhe me njëri-tjetrin”, tha partneri i gazetares.

Të fundit

Do zgjasë mrekullia e Rinasit?

Nga Fatos Çoçoli Në qershor 2018, Rinasi klasifikohej ndër aeroportet më të shtrenjtë të Evropës. Sot është aeroporti me biletat...

Policët 100 euro/dita, më 2 qershor Italia merr në dorëzim kampin e Shëngjinit

Punimet në qendrën pritëse të emigrantëve në Shëngjin nga pala italiane kanë ecur me shpejtësi dhe kanë përfunduar, ndërsa në Gjadër janë drejt fundit...

Keni bërë plane për nesër? Ja si pritet të jetë moti, ja çfarë do ndodhë me temperaurat

Ditën e premte vendi ynë do të ejtë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të qendrueshme. Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe zhvillim...

Mision Sistemi i Sipërmarrjeve italiane në Shqipëri

35 sipërmarrje italiane do të marrin pjesë në misionin për sipërmarrjet në Tiranë kushtuar sektorit të infrastrukturës në Shqipëri. Nisma e organizuar nga Italian Trade...

Egla shpallet fituese e BBV3, Balina ‘kryqëzon’ produksionin: Përse duhet ta bënit…

Mirëpo pjesa më e madhe e publikut ka qenë kundër këtij vendimi, mes tyre edhe ish-opinionistja e këtij reality show, Balina Bodinaku. Ledioni e ka...

Lajme të tjera

Web TV