“Kam parë një luan”, qytetari “ngre në këmbë” policinë e Berlinit për… një lodër pellushi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Alarmi për një feline të rrezikshme që lëvizte e lirë është dhënë mbrëmë për herë të dytë brenda pak ditësh në Berlin. Pas luaneshës së supozuar që doli të ishte një … derr i egër, incidenti i fundit përfshinte një luan, por … një pellush.

Sipas gazetës BILD, një banor i lagjes Dahlem, në Berlinin perëndimor, ka raportuar në polici se ka parë një mace të rrezikshme në parkun Finken të zonës së tij.

Ekipi i policisë që ka shkuar menjëherë në vendngjarje ka konstatuar se bëhet fjalë për një kafshë false dhe ka sinjalizuar përfundimin e alarmit.

“Këtë herë nuk ka dyshim, nuk ishte një derr i egër”, shkruan policia e Berlinit në Twitter, duke e shoqëruar postimin me një foto ku shihet katërkëmbëshi i shtrirë në një “kuti” të një kompanie energjetike. “Qytetari që na telefonoi mendoi se ishte i vërtetë”, tha zëdhënësi i policisë.

Më 20 korrik, një forcë policie, veterinerësh dhe ekspertësh, me ndihmën e helikopterëve dhe dronëve, kanë kërkuar një luan që supozohej të lëvizte lirshëm në zonën në jug të kryeqytetit. Siç doli, ishte një derr i egër nga zona pyjore fqinje.

Të fundit

“Mona ka pak probleme me kthjelltësinë”/ Meta se kursen Kryemadhin pas deklaratave

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka komentuar deklarat e bashkëshortes së tij dhe njëherazi deputetes së PL-së,...

Çfarë po ndodh me monedhat e huaja? Ja me sa blihen dhe shiten dollari dhe euro sot

Sot, më 19 prill 2024, dollari amerikan blihet me 94.7 lekë dhe shitet me 95.6 lekë. Euro blihet me 100.8 lekë dhe shitet 101.7 lekë. Franga zvicerane këmbehet në...

Natyra “thyen” luksin, pamjet që u bënë virale nga Dubai i përmbytur (FOTO)

Emiratet e Bashkuara Arabe kanë nisur pastrimin e rrugëve të përmbytura si pasojë e stuhisë së shiut që përfshiu vendin. Gadishulli Arabik u përball me...

“Luftë SHBA”!/ Ngjela zbërthen skenarin e Metës dhe Kryemadhit pas sulmeve ndaj SPAK

Avokati dhe analisti Spartak Ngjela në një studio televizive dje ka folur lidhur me deklaratat e kreut të Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ndaj...

Izraeli nis hakmarrjen, sulmon me dronë dhe raketa Iranin

Izraeli, ka lëshuar mëngjesin e së premtes, raketa në një sulm hakmarrës kundër Iranit. Kjo është konfirmuar nga një zyrtar i lartë për televizionin amerikan,...

Lajme të tjera

Web TV