Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت

TikTok do të përballet me gjobë nga BE për trajtimin e të dhënave të fëmijëve

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

TikTok do të përballet me një gjobë për trajtimin e të dhënave të fëmijëve në BE, pas një vendimi të marrë të premten nga Bordi Evropian për Mbrojtjen e të Dhënave (EDPB), shkruan euronews.

Vendimi i EDPB do të thotë që Komisioni Irlandez i Mbrojtjes së të Dhënave do të jetë në gjendje të lëshojë një gjobë financiare brenda një muaji. Autoritetet e tjera të BE-së për mbrojtjen e të dhënave kishin ngritur më parë kundërshtime për rastin.

Rregullatori irlandez është autoriteti kryesor i BE-së për mbrojtjen e të dhënave në procedurat kundër TikTok, pasi selia ligjore e kompanisë në BE është e vendosur në Dublin.

Vendimi është pjesë e një hetimi të nisur në vitin 2021 nëse TikTok kishte shkelur rregullat e mbrojtjes së të dhënave të BE-së, të njohura si GDPR, duke mos siguruar që proceset e verifikimit të moshës të mbronin mjaftueshëm privatësinë e fëmijëve midis moshës 13 dhe 17 vjeç.

Niveli i transparencës së TikTok se si i përpunon të dhënat e fëmijëve po hetohet gjithashtu.

Platforma e mediave sociale në pronësi kineze përdoret nga më shumë se 150 milionë njerëz në Evropë. Kompania e saj mëmë ByteDance raportoi të ardhura prej 80 miliardë dollarësh (72.6 miliardë euro) në 2022.

Në prill të këtij viti, TikTok u gjobit me 12.7 milionë £ (14.7 milionë euro) nga mbikëqyrësi i të dhënave në Mbretërinë e Bashkuar për trajtim të paligjshëm të të dhënave të fëmijëve, një nga ndëshkimet më të mëdha të këtij lloji.

Vendimi përfundimtar për dënimin që do të lëshohet nga Komisioni Irlandez i Mbrojtjes së të Dhënave pritet të shpallet në shtator.

Të fundit

Profesori i shkencave politike: Atentati ndaj Trumpit do të ketë pasoja

Atentati ndaj kandidatit të pritur republikan për president të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, do të shkaktojë pasoja politike...

Rukola, arsyet pse duhet ta konsumoni

Rukola konsiderohet një nga ushqimet me më shumë vlera ushqyese që mund të hani. Rukola nuk ka qenë shumë e njohur për shqiptarët, gjë...

Kiara Tito poston foto me vjehrrën, komenti i Luit tërheq vëmendjen e të gjithëve

Prej ditësh familja Ejlli, Kiara, Lui dhe Luna, është duke shijuar pushimet në Turqi. Pjesë e tyre është bërë dhe nëna e Luizit. Çifti ka...

Francezja lind fëmijën në ambulancë në Korçë

Një franceze e martuar në Korçë ka lindur fëmijën e saj në ambulancë duke shkuar drejt martenitetit të këtij qyteti. Sipas mjekëve të martenitetit, 19...

Pas daljes nga BBV nuk flet më me çiftin?! Elvis Myrtaj tregon si qëndron e vërteta…

Ish-banori i Big Brother VIP, Elvis Myrtaj ka qenë së fundmi pjesë e panelit të Top Arena në Top Channel. Ai zbuloi të vërtetën e...

Lajme të tjera

Web TV