test

Neymar “tradhton” Barçën sërish, braziliani firmos kontratën marramendëse me Al-Hilal

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Neymar Jr do të largohet nga Paris Saint Germain pas gjashtë viteve qëndrim në Parc de Princes.

Sulmuesi brazilian ka vendosur që karrierën ta vazhdoj në Lindjen e Mesme te skuadra Al-Hilal.

Lojtari ka arritur marrëveshje me klubin arab për një kontratë dy vjeçare, derisa tanimë janë zbuluar edhe detajet e transferimit të tij dhe të kontratës.

Skuadra arabe Al Hilal do të paguaj 80 milionë euro për PSG-në dhe një ofertë dy vjeçare për sulmuesin brazilian.

Neymar gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite do të fitojë 160 milionë euro, pasi paga e tij do të jetë 80 milionë euro në sezon.

Mediat franceze kanë raportuar se lojtari do të kryejë gjatë ditës së sotme (e hënë) testet mjekësore.

Al Hilal gjatë kësaj vere ka transferuar edhe emra të tjerë të mëdhenj nga futbolli evropian si Kalidou Kolibaly, Ruben Neves apo Malcolm.

Gjatë gjashtë viteve qëndrim te PSG, sulmuesi brazilian ka zhvilluar 173 ndeshje zyrtare duke realizuar 118 gola dhe ka asistuar në 77 të tjerë.

Të fundit

Belgjika nuk gabon sërish, Djajtë mposhtin Rumaninë dhe marrin fitoren e parë në Europian

Belgjika regjistron fitoren e parë në EURO 2024, me skuadrën e Tedesco-s që triumfoi 2-0 ndaj Rumanisë në ndeshjen...

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i njohur dhe familja e tij humbasin jetën

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit,...

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës,...

“Nga 15 mijë euro do marrësh 280”/ Zbardhen telefonatat e zhvatjes së italianëve

Top Channel ka zbardhur dosjen për mashtrimet përmes call centerave, ku 17 persona akuzohen se zhvatën 4.7 mln € nga 1200 italianë dhe i...

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Adrola Dushi pranon lidhjen me këngëtarin e njohur

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie. Lajmin e ka konfirmuar bukuroshja...

Lajme të tjera

Web TV