Khloe Kardashian flet për betejën me kancerin e lëkurës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Khloé Kardashian ka folur për rrugëtimin e saj shëndetësor pasi u diagnostikua me kancer të lëkurës.

Më e vogla nga tre motrat Kardashian iu nënshtrua heqjes së melanomës nga faqja e saj, duke treguar procesin dhe momentin e shërimit përmes një postimi që ka shpërndarë në Instagram.

“Për ata që nuk e dinë, kam kaluar një kohë të tmerrshme me kancerin e lëkurës në fytyrë”, ka shkruar ylli i reality dhe ka vazhduar: “Duhej të hiqnim një tumor nga faqja ime, mbeta me një shenjë prerjeje”. Siç theksoi ajo: “Sigurisht që nuk ankohem, sepse më mirë të kisha një gropë se sa një melanoma çdo ditë”.

Në Insta Stories, ajo e konsideroi kirurgun e saj në Beverly Hills, Dr. Garth Fisher, si “engjëlli” i saj dhe shtoi se “ai është tepër i mrekullueshëm”!

“Ai jo vetëm që e hoqi tumorin dhe u sigurua që unë isha plotësisht pa kancer, por gjithashtu bëri një punë kaq të mrekullueshme duke e bërë mbresë time sa më të vogël dhe të bukur. Faleminderit shumë, Garth! Ti e di që të dua.”

Ylli i “Keeping Up With the Kardashians” zbuloi për herë të parë se e kishte hequr tumorin në tetor 2022. Kjo ishte hera e dytë që merrej me kancerin e lëkurës pasi kishte zbuluar një nishan malinj në shpinë kur ishte 19 vjeç./E.Ç

Të fundit

Ç’ndodhi? Njerëzit reagojnë ashpër ndaj fushatës së re të ZARA-s

ZARA ka publikuar fushatën e re (më 9 dhjetor), e cila ka ndezur zemërimin e shumë njerëzvë në rrjetet...

Situata me reshjet në vend, ministri Balla: Shoferët të qarkullojnë me kujdes

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar lidhur me situatën e krijuar në akset rrugore në vend pas reshjeve të shiut dhe dëborës. Balla u...

Jordania: Izraeli synon të dëbojë palestinezët nga Gaza

Ministri i Jashtëm i Jordanisë, Ayman Safadi, deklaron se Izraeli po e zbaton një politikë për t’i detyruar palestinezët të ikin nga Gaza përmes...

Adele hap shpirtin: Unë vuaj nga depresioni

Këngëtarja e famshme britanike Adele në një intervistë për Hollywood Reporter ka pranuar se vuan nga depresioni. Këngëtarja, e cila ka lindur dhe është rritur...

Saranda në listën e destinacioneve për Krishtlindje, lë pas Londrën dhe Pragën

Bazuar në mbi 600,000 votat e udhëtarëve nga 168 vende në mbarë botën, organizata e destinacioneve më të mira evropiane (EBD) ka zbuluar listën...

Lajme të tjera

Web TV