Free Porn
xbporn
Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت pov leccata di figa
best porn 2025
homemade porn 2026
mi masturbo guardando una ragazza
estimare cost apartament precisă online
blonde babe fucked - bigassmonster

SHBA kundër Kinës, njeh pavarësinë e dy ishujve në Paqësor

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

SHBA do të njohë zyrtarisht Ishujt Kuk dhe Niue, dy kombe të vogla ishullore të Paqësorit, si “kombe sovrane dhe të pavarura”, njoftoi të hënën presidenti amerikan Joe Biden, në një lëvizje tjetër të Uashingtonit për të forcuar praninë e SHBA në Paqësor, duke i dërguar një mesazh Kinës.

Biden e bëri njoftimin përpara një samiti këtë javë me udhëheqësit e ishujve të Paqësorit, si pjesë e një politike të SHBA për të bllokuar inkursionet e mëtejshme kineze në një rajon strategjik të rëndësishëm që Uashingtoni e ka konsideruar prej vitesh si sferën e vet të influencës.

Presidenti amerikan tha se SHBA ka një histori të gjatë bashkëpunimi me Ishujt Kuk, që daton që nga Lufta e Dytë Botërore, kur ushtria amerikane ndërtoi pista ajrore në një nga atolet e grupit ishullor.

Në të njëjtën kohë, Biden theksoi se Ishujt Niue, kjo zonë e vogël e quajtur edhe “shkëmbi i Polinezisë”, luan një “rol të rëndësishëm dhe konstruktiv” në Paqësor, veçanërisht në luftën kundër ndryshimeve klimatike.

“Njoftimi i sotëm do të na lejojë të zgjerojmë fushëveprimin e këtij partneriteti të gjatë ndërsa ne kërkojmë të adresojmë sfidat që kanë më shumë rëndësi për jetën e njerëzve tanë”, tha Biden në deklaratë.

Shtëpia e Bardhë ka thënë se samiti do të fokusohet në prioritete si ndryshimi i klimës, rritja ekonomike, zhvillimi i qëndrueshëm, shëndeti publik dhe lufta kundër peshkimit të paligjshëm./e.t

Të fundit

Basha uron Ursula Von Der Leyen për rizgjedhjen e saj si Presidente e KE

Kreu i Demokratëve Euroatlantikë, Lulzim Basha, ka uruar Ursula Von Der Leyen për zgjedhjen e saj për herë të...

Vapës po i vjen fundi/ Ja kur pritet të zbresin temperaturat

 Netëve tropikale që kanë përfshirë vendin tonë po u vjen i fundi. Por dita e sotme duket se ka qenë më e nxehta për këtë...

Dumani me internet në qeli, pezullohen dy policë të burgjeve

Dy policë të burgjeve janë pezulluar nga detyra, pasi është konstatuar se kanë shkelur rregullat në raport me Nuredin Dumanin, i cili ka fituar...

Që dushi të jetë edhe çlodhës duhet ta bëni në një orar të caktuar

Pas një dite të ngarkuar, asgjë nuk e kalon ‘përqafimin’ qetësues të një dushi të ngrohtë për t’u çlodhur dhe përgatitur për gjumë. Jo vetëm...

FOTO/ Rama ‘i pakënaqur’ nga ushqimi në Britani: Nuk kanë faj britanikët

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka konsumuar drekën në Samitin e Liderëve të Bashkimit Europian, që po zhvillohet në Britaninë e Madhe. Duket se Rama...

Lajme të tjera

Web TV