Për një eksperiencë ndryshe, tani mund të merrni me qira shtëpinë e Shrekut

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kjo shtëpi aspak e zakontë ndodhet në territorin e Ardverikie Estate, një rezidencë skoceze e shekullit të 19-të në malësitë skoceze, rreth 60 milje në jug të qytetit të Inverness. Ajo përshkruhet si një “kënetë e mbushur me baltë, e mbuluar me myshk dhe me ujë të turbullt”.
Nga DreamWorks Animation, Shreku është një personazh mjaft i dashur dhe i njohur.

Në një promovim special të Airbnb, pushuesit ftohen për të qëndruar në këtë shtëpi kënetë – e cila mban deri në tre të ftuar mbi moshën pesë vjeç – nga 13 tetori.
Pushuesit mund të krijojnë momente dhe kujtime të paharrueshme në këtë shtëpi të veçantë.
Mobiljet janë prej druri, dhe vlen për t’u përmendur që edhe banjoja është në stilin e vërtetë të Shrek, pasi ndodhet 20 metra larg godinës kryesore.
Mbi dy dekada që kur filmi origjinal “Shrek” fitoi çmimin Oscar për filmin më të mirë të animuar në 2002, ekskluziviteti ka vazhduar të frymëzojë vazhdime, spin-off dhe atraksione turistike./E.Ç

Të fundit

Ç’ndodhi? Njerëzit reagojnë ashpër ndaj fushatës së re të ZARA-s

ZARA ka publikuar fushatën e re (më 9 dhjetor), e cila ka ndezur zemërimin e shumë njerëzvë në rrjetet...

Situata me reshjet në vend, ministri Balla: Shoferët të qarkullojnë me kujdes

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar lidhur me situatën e krijuar në akset rrugore në vend pas reshjeve të shiut dhe dëborës. Balla u...

Jordania: Izraeli synon të dëbojë palestinezët nga Gaza

Ministri i Jashtëm i Jordanisë, Ayman Safadi, deklaron se Izraeli po e zbaton një politikë për t’i detyruar palestinezët të ikin nga Gaza përmes...

Adele hap shpirtin: Unë vuaj nga depresioni

Këngëtarja e famshme britanike Adele në një intervistë për Hollywood Reporter ka pranuar se vuan nga depresioni. Këngëtarja, e cila ka lindur dhe është rritur...

Saranda në listën e destinacioneve për Krishtlindje, lë pas Londrën dhe Pragën

Bazuar në mbi 600,000 votat e udhëtarëve nga 168 vende në mbarë botën, organizata e destinacioneve më të mira evropiane (EBD) ka zbuluar listën...

Lajme të tjera

Web TV