Vrasja në Rrëshen, shkarkohen drejtuesit e policisë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pak ditë pas atentatit të ndodhur në Rrëshen ku përballë komisariatit u vra Martin Bardhi valë ndryshimesh në policin. Me urdhër të drejtorit të përgjithshëm të policisë së shtetit, Muhamet Rrumbullaku u shkarkua nga detyra e drejtuesit të komisariatit në Mirëditë, Paulin Çupi.

Këtë detyrë do ta mbajë në vazhdim Klodian Kondi. Po ashtu është shkarkuar zëvendësdrejtori për hetimin e krimeve në Lezhë, Alfred Nomani dhe emërimin në vend të tij të Gentian Berberit. Është njoftuar gjithashtu largimi nga detyra i shefit të seksionit të rendit në komisariatin e Lezhës, Artur Cara ndërsa është emëruar zëvëndësdrejtor për rendin dhe sigurinë, Altin Mena.

Këto lëvizje u bënë pas analizës së zhvilluar në drejtorinë e policisë së Lezhës për ngjarjen në Rrëshen e cila mbetet ende pa autor. Ndërkohë janë bërë ndryshime edhe në drejtori të tjera. Është shkarkuar zëvendësdrejtori për hetimin e krimeve në policinë e Fierit, Artur Shira dhe është emëruar në vend të tij Arjan Hasanit.

Drejtoria e policisë Berat do të drejtohet nga Ermir Gërxhani ndërsa policia e Pogradecit do të drejtohet nga Elton Halili./e.t

Të fundit

VIDEO/ Roma ndalet në barazim në transfertën e Servettes, Lukaku gjen sërish rrjetën

Roma ka barazuar me rezultat 1-1 me Servetten në kuadër të grupit G në Ligën e Evropës. Vendasit e nisën...

VIDEO/ Aston Villa mposht Legian dhe vulos kualifikimin, supergol nga Ernest Muçi

Futbollisti shqiptar, Ernest Muçi, ka shënuar një super gol në përballjen mes Aston Villës dhe Legia Varshavës që u zhvillua në kuadër të raundit...

“S’ka qumësht, jepini ujë me sheqer”, qendra e grave të dhunuara lë foshnjat pa ushqim

Emisioni Fiks Fare solli një skandal me një qendër ku strehohen gratë e dhunuara, të cilat kanë një urdhër mbrojtje dhe shteti i dërgon...

OBSH: Rastet globale të malaries tejkaluan nivelet para pandemisë së COVID-19

Rastet globale të malaries tejkaluan nivelet para pandemisë së koronavirusit dhe arritën në 249 milionë në mes të një numri në rritje të kërcënimeve...

Agjencia e OKB-së për motin: Vitit 2023, më i nxehti në histori

Agjencia e OKB-së për motin njoftoi të enjten se viti 2023 është viti më i nxehtë i regjistruar ndonjëherë ndërsa paralajmëron se ka shenja...

Lajme të tjera

Web TV