Vrasja në Rrëshen, shkarkohen drejtuesit e policisë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pak ditë pas atentatit të ndodhur në Rrëshen ku përballë komisariatit u vra Martin Bardhi valë ndryshimesh në policin. Me urdhër të drejtorit të përgjithshëm të policisë së shtetit, Muhamet Rrumbullaku u shkarkua nga detyra e drejtuesit të komisariatit në Mirëditë, Paulin Çupi.

Këtë detyrë do ta mbajë në vazhdim Klodian Kondi. Po ashtu është shkarkuar zëvendësdrejtori për hetimin e krimeve në Lezhë, Alfred Nomani dhe emërimin në vend të tij të Gentian Berberit. Është njoftuar gjithashtu largimi nga detyra i shefit të seksionit të rendit në komisariatin e Lezhës, Artur Cara ndërsa është emëruar zëvëndësdrejtor për rendin dhe sigurinë, Altin Mena.

Këto lëvizje u bënë pas analizës së zhvilluar në drejtorinë e policisë së Lezhës për ngjarjen në Rrëshen e cila mbetet ende pa autor. Ndërkohë janë bërë ndryshime edhe në drejtori të tjera. Është shkarkuar zëvendësdrejtori për hetimin e krimeve në policinë e Fierit, Artur Shira dhe është emëruar në vend të tij Arjan Hasanit.

Drejtoria e policisë Berat do të drejtohet nga Ermir Gërxhani ndërsa policia e Pogradecit do të drejtohet nga Elton Halili./e.t

Të fundit

20 mënyra si bizneset mund të përfitojnë nga punësimi i shpejtë e cilësor

Punësimi me shpejtësi po bëhet shpejt qasja standarde në tregun e sotëm të punës, sipas njohurive nga Zip Recruiter....

Dita e Librit, mes leximeve dhe trëndafilave

nga Mauretta Capuano   Takime me shkrimtarë, lexime, prezantime librash, lexime të përbashkëta, emisione, konferenca. Po shpërthejnë iniciativat për Ditën Botërore të Librit dhe të Drejtës së...

Pa dieta strikte, 5 rregulla të arta për të qëndruar në formë

Për t'u ndjerë në harmoni me veten dhe për t'u ndjerë mirë me trupin tonë, strategjia kryesore është të bëjmë gjithçka duke synuar ekuilibrin,...

Vendi im e di se çfarë ndodh kur bëni një marrëveshje me Rusinë

Nga Paula Erizanu   Gjithnjë e më shumë njerëz, përfshirë Papa Françeskun, po i kërkojnë Ukrainës të heqë dorë nga mbrojtja dhe të ulet në tryezën...

SPAK do të jetë përjetë. Po këta?

Nga Frrok Çupi Këta bëjnë lojën e hënës për kundruall SPAK. Aq më tepër që edhe ish presidenti Meta e caktoi orën kur do të...

Lajme të tjera

Web TV