Paundi britanik dhe euro në krizë, në rënie dhe monedhat e tjera

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sot, më 1 Tetor 2023, dollari amerikan blihet me 100.1 lekë dhe shitet me 101 lekë.

Euro blihet me 105.9 lekë dhe shitet 106.7 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 108.7 lekë, ndërsa në shitje me 109.7 lekë.

Paundi britanik blihet me 121.5 lekë dhe shitet me 122.5 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 73.5 lekë, ndërsa në shitje me 74.7 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ S.M

Të fundit

Punën në shtet e duan më shumë gratë, 61% e aplikimeve

Gratë mbeten më të interesuara për të punuar në administratë. Të dhënat zyrtare të Departamentit të Administratës Publike tregojnë se...

Biden dhe Zelensky firmosin marrëveshjen e sigurisë 10-vjeçare

Joe Biden dhe Volodymyr Zelenskyy kanë nënshkruar një marrëveshje dypalëshe sigurie 10-vjeçare që synon të ofrojë mbështetje për Kievin ndërsa mbrohet nga agresioni rus. Marrëveshja...

Habit studimi: Një natë pa gjumë mund ta plakë trurin tuaj me dy vite

Një studim i ri ka bërë të ditur se një ditë pa gjumë mund ta plakë trurin tuaj me dy vjet. Për studimin, në...

OKB: Mbushen 1000 ditë prej kur talebanët ndaluan arsimin e mesëm për vajzat

Kanë kaluar një mijë ditë që kur vajzat në Afganistan u ndaluan të ndiqnin arsimin e mesëm, sipas agjencisë së fëmijëve të Organizatës së...

Çifti postoi fotografi me njëri-tjetrin, Egla: Lëre rehat Bardhin!

Çifti Sara-Bardhi, asnjëherë nuk kanë kursyer për publikun fotografi nga përditshmëria e tyre. Sakaq, mbrëmjen e djeshme dyshja ka postuar disa fotografi, në një prej...

Lajme të tjera

Web TV