‘AUTOCHTHONOUS’/ 9 vite nga droni që tërboi Serbinë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

14 Tetor 2014, një datë që do të kujtohet nga të gjithë shqiptarët anembanë botës.

Pikërisht në atë datë Shqipëria zbriti në Beograd për të luajtur ndeshjen eliminatore të EURO 2016 me Serbinë.

Në atë ndeshje, në “zemër” të Beogradit Ismail (Ballist) Morina, ngriti me dron dhe valvit flamurin që mbante mbishkrimin “AUTOCHTHONOUS” dhe imazhet e Ismail Qemalit dhe Isa Boletinit.

Me Shqipërinë që në këtë edicion siguroi për herë të parë pjesëmarrjen në një Europian, duke i bërë edhe më historike ato episode.

Sot, nëntë vite pas këtij episodi “Shqiponjat” janë sërish në prag të kualifikimit në Europian, si për të nderuar atë moment historikë, me një Shqipëri që sot duket ndoshta me fortë se kurrë më parë dhe e palëkundur drejt objektivit “Gjermani 2024”./I.S

Të fundit

I keni ditur më parë? Njihuni me karakteristikat më toksike të shenjës së Peshqve

Peshqit janë shenja e fundit e zodiakut dhe njëkohësisht më e ndjeshmja. Por çfarë e bën këtë shenjë toksike? Çfarë...

Kërkon t’i shpëtojë eliminimit, Sara vishet si mashkull dhe propozon për martesë…

Sara Gjordeni ka gjetur një mënyrë interesante që të bëjë për vete publikun dhe për t’i shpëtuar eliminimit. Ajo është veshur si mashkull, ka kapur...

Nga banorët e rinj, deri te çiftet e shtëpisë, gazetarja analizon gjithçka mbi “BBV3”

Gazetarja Klotilda Harka ishte e ftuar sot në një emision televiziv për një analizë mbi “Big Brother Vip 3”, banorët dhe situatat e krijuara...

Ja si të ruani shëndetin në një mjedis pune toksik

Ishte argëtuese, derisa nuk ishte. Kur filloi punën e tij të re, Gareth ishte duke qeshur, kompania e tij po bënte gjëra emocionuese, ai...

E bujshme nga gazeta gjermane “Bild”, Bayern i beson pankinën ish-trajnerit të Realit

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Lajme të tjera

Web TV