Erëra të forta dhe reshje shiu/ Moti i keq përfshin Kukësin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Qyteti i Kukësit është përfshirë nga moti i keq me erëra të forta dhe reshje shiu.

Shumë fshatra kanë mbetur pa energji elektrike si pasojë e kushteve të këqija atmosferike.

Njësitë administrative Shtiqën,  Tërthore, Kolsg, Surroj, Arrën, Malzi e disa lagje të qytetit janë pa energji elektrike.

Gjatë 24 orëve të dundit është dëmtuar edhe linja 110 KV duke u këputur linja e tensionit të lartë Fierzë-Qaf Mali-Kukës, në afërsi të fshatit Kodër Lumë.

Moti i keq ka prekur Shqipërinë që nga dita e premte ku pati përmbytje në Tiranë si dhe disa qytete të tjera të Shqipërisë./ I.S

Të fundit

Ndeshje e luftuar në “San Mames”, mbyllet në barazim pa gola sfida Bilbao-Barcelona

Barazim pa gola në takimin Athletic Bilbao-Barcelona. Sfida e luajur në “San Mames” prodhoi dëmtime dhe fare pak raste...

VIDEO/ Napoli mposht Juventusin dhe merr fitoren e dytë radhazi në Serie A

Fitore dramatike e Napolit përballë Juventusit. Kampionët në fuqi të Italisë triumfuan 2-1 në “Diego Maradona”. Kvicha Kvaratskhelia dhe Giacomo Raspadori shënuan golat e...

Ndyshimet që ndodhin në trupin tuaj nëse konsumoni xhenxhefil për një muaj

Xhenxhefili është një nga erëzat më të fuqishme të globit. Atë e gjejmë të freskët, të thatë e në formën e pluhurit. Xhenxhefili është...

Çfarë ndodhi? Zarf i zi në BBV! Ngjarja që tronditi banorët

Një tjetër ngjarje e pazakontë ka tronditur ditën e sotme shtëpinë më të famshme në Shqipëri. Sara dhe Françeska thuajse kanë përfunduar në një përplasje...

Pse të gjithëve u pëlqejnë thashethemet?

Fundi i dashurisë mes Tottit dhe Ilary Blasi është vetëm shembulli i fundit i mrekullueshëm. Edhe dy njoftime për shtyp (një, padyshim) trumbetuan kudo për...

Lajme të tjera

Web TV