test

Rama publikon fotot nga projekti DRSHTRR Kukës: Së shpejti nisin punimet për rikualifikim

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri, Edi Rama ka njoftuar se së shpejti do të nisin punimet për transformimin e qendrës për shërbimet e transportit rrugor në bashkitë e Kukësit, Hasit dhe Tropojës.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ku publikoi edhe disa foto nga projekt 3D për rikualifikimin total të DRSHTRR Kukës, ku jepen mbi 70 mijë shërbime në vit për rreth 27.450 drejtues mjetesh.

“Nisin shumë shpejt punimet për RIKUALIFIKIMIN total të DRSHTRR Kukës. Në kuadrin e rigjenerimit total të Automotorizimit Shqiptar anembanë vendit, erdhi momenti për transformimin rrënjësor për shërbimet e transportit rrugor në bashkitë: Kukës, Tropojë dhe Has, për rreth 27,450 drejtues mjetesh me një flotë prej 20,300 mjete rrugore me 70,000 shërbime në vit (përfshirë një numër të konsiderueshëm mjetesh nga Kosova që shërbehen për Testin e Tahografit).

Investimi përfshin ndërtimin e objektit të ri me sipërfaqe 420 m2 (administrata, salla e shërbimeve dhe klasa e testimit), rikonstruksionin e kapanonit të QKT, ambienteve të administratës dhe arkivës në të, si edhe të hapësirës së jashtme funksionale me 30 vendparkime, në një total për 5,600 m2 sipërfaqe ndërhyrje”- shkruan Rama.

 

Të fundit

Komprometimi kulturor

Ese nga: Bujar Meholli Modalitetet kitsch që ofron shoqëria bashkëkohore, thellësisht komercialiste, lënë peng kulturën, intelektin, dhe e zgjasin...

Vula e PD-së, ribashkim i së djathtës apo parti të reja?

Saga e vulës dhe e logos së Partisë Demokratike të Shqipërisë u përmbyll me vendimin e Gjykatës së Apelit. Ajo vendosi më 11 qershor...

Non- grata/ Berisha merr vulën, SHBA i “vë vulën”

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka ritheksuar qëndrimin e saj lidhur me Sali Berishën, duke konfirmuar se statusi i tij si non-grata...

Mot me diell dhe temperatura deri në 35 gradë, parashikimi i motit për fundjavën

Gjatë fundjavës, vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike. Kjo dhe për shkak të depërtimit të masave ajrore të thata dhe...

Lajme të tjera

Web TV