“Fëmijët pika ime e dobët”/ Luizi: Prindërit u japin jetën në dorë edukatoreve (VIDEO)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një natë më parë në një emision investigativ u treguan pamjet skandaloze brenda kopshtit privat “Stinët’ ku një edukatore rrihte një 3-vjeçare duke i thyer këmbën.

Ishin prindërit e vogëlushes të cilët denoncuan rastin, ndërkohë që ditën e sotme edukatorja është shoqëruar në polici, ndërsa Ministria e

Arsimit ka urdhëruar mbylljen e kopshtit privat.

Një reagim i gjerë publik ka ndodhur edhe në rrjetet sociale ndërkohë që aktualisht me dhjetra qytetareë kanë dalë në protestë, pas videoskandalit.

Ndër presonazhet e shumtë publik që kanë reaguar ka qenë edhe Luiz Ejlli i cili duke treguar dobësinë që ka për fëmijët i bën thirrje shtetit të marrë masa për njerëzit që vihen në këto pozicione.

“Ata prindër që lejnë fëmijët në kopësht, ata japin jetën e tyre në dorë të atyre. Lumturia është fëmija”, shprehet Luizit./   S.M

Të fundit

Foto/ Punimet për Urën e Kukësit drejt përfundimit

Po shkon drejt përfundimit Ura e Madhe e Kukësit që zëvendëson urën e vjetër ekzistuese që ka më shumë se...

Gatoi ‘hallvën e vdekjes’ për Ilnisën, motra e Erjolës ka dy fjalë për të

Ditën e djeshme, një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në shtëpinë e BBV, ku Erjola pas debateve të shumta me Ilnisën dhe Meritonin, ka...

Modelja i nxjer gjithë të “palarat” Leonardo Di Caprios

Leonardo DiCaprio dihet se e shijon jetën prej beqari edhe pse se ka patur romanca të shumta që nga koha kur u bë një...

Qëlluan me armë të riun dhe e ndoqën për ta vrarë/ Arrestohen autorët në Pogradec

Janë arrestuar autorët e plagosjes me armë zjarri, që ndodhi pasditen e sotme në Pogradec. Mësohet se në pranga ka rënë Denis Meko dhe një...

Lufta në Kosovë, film në Hollywood

Në fokus do të jetë masakra e Reçakut E kaluara e luftës së Kosovës, ka akoma shumë për t’i treguar botës se cilat janë krimet...

Lajme të tjera

Web TV