Mos u mbështesni tek ata për asgjë!/ Këtyre shenjave të horoskopit s’duhet t’u zini besë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kur dëgjoni fjalën “i pabesueshëm”, me siguri ka disa njerëz që ju vijnë menjëherë në mendje. Nuk janë ata që do të kërkoni që t’ju marrin nga aeroporti apo ata tek të cilët do të mbështeteni për të planifikuar festën surprizë të të dashurit tuaj, apo jo?

Këta njerëz ndoshta nuk kryejnë asgjë që ndërmarrin, janë vazhdimisht të zënë me diçka ndryshe dhe ndoshta ndajnë të njëjtin horoskop.

Lexoni për të zbuluar se cilat shenja të zodiakut janë më të pabesueshmet. Cili kryeson listën?

Binjakët

Kjo shenjë e ndërlikuar duket e pabesueshme për të tjerët. Falë aftësive të tij sociale, ai duket se u premton të gjithëve gjithçka që duan të dëgjojnë. Në të njëjtën kohë, Binjakët emocionohen lehtësisht dhe e kanë të vështirë të përqendrohen në diçka. Ata mërziten shumë lehtë dhe e duan shumëllojshmërinë. Mbi të gjitha ata e duan atë që u emocionon mendjen. Pra, sa më shumë t’i mbani mendjet vigjilente, aq më të besueshëm do të jenë ata ndaj jush.

Peshorja

Peshorja për t’u pranuar do të thotë shumë. Ata do të bëjnë premtime që me shumë mundësi nuk do t’i mbajnë për të shmangur tensionet. Dëshira e tyre për paqe dhe drejtësi është e madhe dhe ata do të bëjnë gjithçka që munden për ta siguruar atë. Nëse kësaj i shton se u pëlqen t’i kënaqin të tjerët, kupton pse do t’u thonë “po” të gjithëve, pa menduar se nuk mund të bëjnë gjithçka – dhe për këtë arsye duken jo të besueshëm.

Shigjetari

Po, në krye të listës së shenjave më jo të besueshme janë Shigjetari. Ndërsa ata duan të mësojnë gjëra të reja, të dinë gjithçka, të udhëtojnë dhe të ndajnë atë që u pëlqen me të tjerët, kurrë nuk e dini se çfarë do të bëjnë më pas. Adrenalina e tyre dhe malli për eksplorime të reja nuk i lejojnë të qëndrojnë besnikë ndaj asaj që premtojnë, duke rezultuar në një moment duke thënë një gjë dhe në tjetrin një tjetër. Epo, ju nuk e quani këtë besueshmëri, apo jo?

Të fundit

Ndyshimet që ndodhin në trupin tuaj nëse konsumoni xhenxhefil për një muaj

Xhenxhefili është një nga erëzat më të fuqishme të globit. Atë e gjejmë të freskët, të thatë e në...

Çfarë ndodhi? Zarf i zi në BBV! Ngjarja që tronditi banorët

Një tjetër ngjarje e pazakontë ka tronditur ditën e sotme shtëpinë më të famshme në Shqipëri. Sara dhe Françeska thuajse kanë përfunduar në një përplasje...

Pse të gjithëve u pëlqejnë thashethemet?

Fundi i dashurisë mes Tottit dhe Ilary Blasi është vetëm shembulli i fundit i mrekullueshëm. Edhe dy njoftime për shtyp (një, padyshim) trumbetuan kudo për...

“Ke rënë brenda ore kafshë”, Silvi-Romeos: S’po bëj lojë, më pëlqen Erjola

Gjatë një bisede në BBV3 Romeo ngacmon Silvin për Erjolën. Ai dhe Julia e pyesin nëse vërtet ka pëlqim për të apo thjesht e...

Trump shënon sërish fitore, nuk ndal sulmet për kundërshtarin e mundshëm Joe Biden

Donald Trump fitoi një sërë garash presidenciale republikane të shtunën, duke iu afruar më shumë faktit i të qënit kandidati i partisë në zgjedhjet...

Lajme të tjera

Web TV