Margot Robbie: Mendoj se “Barbie” e përmbushi misionin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Filmi “Barbie” mund të mos ketë një vazhdim.

Margot Robbie, aktorja protagoniste dhe producentja e filmit mendon se nuk do të ketë një pjesë të dytë të filmit hit të verës. “Mendoj se i dhamë të gjitha te ky film. Ne nuk e krijuam që të ishte një trilogji apo diçka e tillë. Greta Gerwig dha gjithë energjinë në këtë film kështu që s’e imagjinoj se çfarë do vinte më pas”, tha ajo për Associated Press.

Filmi ndjek udhëtimin e kukullës ikonike në botën e vërtetë pasi ajo nis të mos funksionojë më, i shfaqet celulit dhe mendon për veten ndërkohë që jetonte në tokën e Barbieland.

“Mendoj se më thelbësorja për mua është se filmat origjinalë mund të jenë një sukses. Nuk ka nevojë për një prolog apo një vazhdim. Mund të jetë tërësisht origjinal. Mund të jetë i suksesshëm duke i dhënë buxhetin e madh për të qenë i tillë”.

Robbie sqaroi edhe kritikat e të paturit kryesisht frymë femërore në film. “Kjo nuk do të thotë se filmi nuk do t’i arrijë të gjithë parametrat, gjë që është një koncept i gabuar që njerëzit kanë ende. Kështu që është e rëndësishme që ‘Barbie’ ia doli”, shtoi ajo.

Filmi ka arritur më shumë se 1.4 miliardë fitime në rang global dhe ka shkurorëzuar “Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2” si filmin më fitimprurës të Warner Bros./O.S

Të fundit

Botohet një herë në katër vite çdo datë 29 shkurt, ja cila është gazeta e veçantë

Ekziston një gazetë në botë që botohet 1 herë në 4 vite dhe ajo gjendet në Francë. Gazeta satirike...

Nuk ndalet debati mes dy aktoreve në BBV, Julja përplaset me Eglën: Do dalësh…

Dy aktoret, Julja Ilirjani dhe Egla Ceno, vijojnë të mos kenë një marrëdhënie të afërt në “Big Brother VIP”, madje në të shumtën e...

Samiti/ Ekspertja e ekonomisë: BE përpjekje për ta përfshirë Ballkanin Perëndimor në BE

Në një intervistë televizive, ekspertja e ekonomisë, Teuta Nunaj u shpreh se ka përpjekje të shtuar për ta përfshirë Ballkanin Perëndimor në union. Ajo shti...

A do të vizitoni Kosovën? Ja përgjigja epike e kryeministrit shqiptar të Maqedonisë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, tha se nuk ka marrë ftesë ende për ta vizituar Kosovën. I pyetur nga gazetarët pse nuk e...

Çfarë po ndodh? Shkencëtarët ngrenë alarmin, shkurti i këtij viti më i nxehti në histori

Muaji shkurt i këtij viti mund të jetë më i nxehti i regjistruar ndonjëherë në histori, me lulet që kanë lulëzuar më herët në...

Lajme të tjera

Web TV