Rama: Në pranverë mbahet Kongresi Zgjedhor i PS

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama bëri me dije se në pranverën e ardhshme do të mblidhet Kongresi Zgjedhor i Partisë Socialiste.

Gjatë fjalës së tij në Kongresin e PS-së, Rama tha se në pranverë do mbahet kongresi zgjedhor për një kryesi dhe asamble të re të partisë.

“Vitin e ardhshëm duhet të nisim punën me platformën, duhet të përgatitemi që në pranverë të kemi kongres zgjedhor të PS, për një kryesi të re dhe asamble të re, sepse ne nuk na shkon që ata që na votojnë të mos kenë besim. Nuk na shkon më t’i duam nga larg dhe t’i dëgjojmë nga afër vetëm për zgjedhje njerëzit e punës. Sot ka kryetarë të tërë organizatash që thonë ne këtu s’kemi gra. Po kush i ka pjellë këta dhe me kë i kanë bërë fëmijët këta. Nuk na shkon të flasim për akademinë e partisë dhe akoma nuk e kemi ngritur. Duhet të punojmë shumë seriozisht deri në pranverë dhe të vijmë me një plan rinovimi në të gjitha forumet e mëdha të partisë”,- tha Rama në mbyllje të fjalimit në kongres./O.S

Të fundit

Miratimi i marrëveshjes me Italinë/Rama:Shqipëria dhe Italia përballë sfidës së guximshme

Ka reaguar kryeministri Edi Rama pas miratimit të marrëveshjes me Italinë për emigrantët. Rama: Kuvendi ratifikoi sot marrëveshjen e bashkëpunimit...

“Ti themi, po Europës”/ Ali Ahmeti prezanton Bujar Osmanin si kandidat për president

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka prezantuar Bujar Osmanin si kandidat për President të Maqedonisë së Veriut. Kjo vjen pas disa ditëve...

Përmbledhje e rastit të gjyshes dhe babait që abuzonin me djalin e mitur në TikTok

Dje, 67-vjeçarja Natasha Rombula dhe djali i saj, Armando Kumaraku, 44 vjeç janë arrestuar nga policia, për shkak se shfrytëzonin djalin e mitur të...

Dita Ndërkombëtare e Minatorëve/Protestë për miratimin e statusit të veçantë

Sot në Ditën Ndërkombëtare të Minatorëve, minatorët po mbajnë sot protestë para Ministrisë së Infrastrukturës. Ata kanë kërkuar miratimin e statusit të veçantë, ndërsa kanë...

Lajm i trishtë/ Ndahet nga jeta gazetarja Afërdita Selimi

Ndahet nga jeta gazetarja e Radio Televizionit Shqiptar Afërdita Selimi. Lajmi u bë i ditur përmes një postimi nga Lidhja e Gazetareve Ekonomike te Shqiperise Me...

Lajme të tjera

Web TV