Arrestohet i dyshuari i katërt i përfshirë në vrasjen e Liridona Ademaj

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Policia e Kosovës ka arrestuar një person të katërt si të dyshuar të përfshirë në vrasjen e 30-vjeçares Liridona Ademaj.

Mediat në Kosovë raportojnë se i dyshuari është një 49-vjeçar nga Gjakova. Mendohet se ai është personi që i ka siguruar armën e krimit Naim Murselit dhe Granit Plavës.

Më herët për krimin e rëndë ishin arrestuar edhe 3 persona të tjerë, mes të cilëve bashkëshorti i viktimës, Naim Murseli. Ky i fundit akuzohet se organizoi dhe planifikoi vrasjen e gruas së tij Liridona Ademaj duke e inskenuar si grabitje që shkoi keq.

Ndërsa vrasësi ishte Granit Plava. Ky i fundit ka pranuar para hetuesve të Prishtinës se Naim Murseli i kishte premtuar 30 mijë Euro për të vrarë gruan e tij.

Motivet e krimit nuk janë ende të ditura./O.S

Të fundit

Në fakt amnistinë e dështoi Salianji

Nga Mero Baze Socialistët nuk arritën të bindin dot Partinë Demokratike dhe as grupimin e Berishës, të jepnin votat për...

“S’ke turp”/ Përplasje e ashpër në BBV, Juli ia thotë në sy Gazit: Më ke prerë në besë

Juli dhe Gazi së fundmi kanë pasur përplasje të forta mes njëri-tjetrit edhe pse dyshja kanë pasur një miqësi mjaft të mirë brenda shtëpisë. Ashtu...

Çfarë ndodhi? Britania vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

Britania ka zgjeruar sanksionet e saj kundër kompanive ruse, individëve dhe entiteteve jashtë Rusisë që dyshohet se po ndihmojnë në shmangien e sanksioneve ekzistuese,...

Rihanna është sërish shtatzënë? Fotot që nxitën dyshimet se këngëtarja po pret një fëmijë

Fansat e këngëtares Rihanna kohët e fundit po spekulojnë nëse ajo dhe i dashuri i saj, A$AP Rocky, do të kenë një tjetër fëmijë së...

“Një bir ku*ve i çmendur”/ Presidenti Putin reagon ashpër ndaj fyerjeve të Biden

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka reaguar në lidhje me deklaratat e homologut të tij, Joe Biden i cili ka shpërthyer ndaj tij me ofendime. Putin i...

Lajme të tjera

Web TV