test

“Humba 2 vite jetë kot në Angli”, dënohen dy shqiptarët, njëri akuzohet edhe për pedofili

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pritet që të dy të deportohen në Shqipëri për të vuajtur dënimin

Dy shqiptarë kanë përfunduar në prangat e policisë britanike. Wales Online shkruan se Zenel Sulaj 30 vjeç dhe Sali Kadria 31 vjeç u kapën në “shtëpi bari” duke kultivuar qindra bimë kanabisi të cilat po të dilnin në treg kapnin vlerën e mbi 700 mijë paundëve.

Mësohet se oficerët zbuluan 3 dhoma ku rriteshin bimë kanabisi. Shqiptarët tentuan të fshiheshin poshtë krevatit, por rezultoi pa sukses!

Gjykata “Cardiff Crown” njoftoi të Mërkurën se Sulaj nuk kishte dokumentacion dhe punonte në mënyrë të paligjshme në Britaninë e Madhe, duke shtuar se ai tashmë kërkon të deportohet në Shqipëri që të jetë pranë prindërve.

Kam humbur dy vite të jetës time kot”, mësohet të ketë thënë shqiptari para palës gjykuese.

Kadria akuzohet po ashtu për sulm seksual ndaj një të miture në vitin 2020, për të cilin ishte dënuar me 6 muaj burg. Ai ka deklaruar se po punonte për të paguar kostot e ardhjes së tij në mënyrë ilegale në Angli.

Gjykatësi i çështjes i ka dënuar të dy shqiptarët, por pritet që ata të deportohen në Shqipëri. Kadria do të qëndrojë 14 muaj në qeli, ndërsa Sulaj 6./O.S

Të fundit

“Hysaj ka bërë dje vetëm një gabim”, Josa analizon mbrojtjen

Trajneri i njohur, Mirel Josa ishte i ftuar në “Euro 24”, në News 24, në emisionin e drejtuar nga...

E rëndë në Itali/ Punëtori shqiptar plagoset me thikë

Një ngjarje e rëndë është regjistrua në Itali në Via Mulino da Capo di Giulianova. Një 34-vjeçar shqiptar është plagosur me thikë nga një...

Sa nxehtësi mund të durojë trupi i njeriut?

Vdekjet nga nxehtësia janë bërë mjaft të zakonshme dhe ndërsa bota nxehet, mund të bëhen edhe më të zakoshme nëse nuk zhvillohet një plan...

“Të dua”/ Ilnisa dhe Meriton “arratisen” me njëri-tjetrin

Çifti Ilnisa-Meriton, romanca e të cilëve nisi brenda shtëpisë së “BBV3”, kanë qenë tepër të komentuar dhe pas daljes së tyre nga shtëpia. Dyshja, sidomos...

“Përballja” Kurti-Vuçiç, ja kur do të jetë rikthimi në Bruksel

Albin Kurti kthehet në Bruksel përballë Aleksandër Vuçiç. Kryeministri i Kosovës do të takohet me presidentin serb më 26 qershor në kuadër të dialogut...

Lajme të tjera

Web TV