Free Porn
xbporn

1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
yasbetir1.xyz
winbet-bet.com
1kickbet1.com
1xbet-ir1.xyz
hattrickbet1.com
4shart.com
manotobet.net
hazaratir.com
takbetir2.xyz
1betcart.com
betforwardperir.xyz
betforward-shart.com
betforward.com.co
betforward.help
betfa.cam
2betboro.com
1xbete.org
1xbett.bet
romabet.cam
megapari.cam
mahbet.cam
1xbetgiris.cam
betwiner.org
betwiner.org
1xbetgiris.cam
1xbet
1xbet
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
1xbet giris
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
betwinner
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
1xbet
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
یاس بت
وین بت
وان کیک بت
هتریک بت
manotobet
حضرات بت
takbet
بتکارت
آلوین بت
ریتزو بت
alvinbet
بت فا
betboro
romabet
megapari
mahbet
سایت بت فوروارد
اونجا بت
betboro.us
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
betcart
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی

 • melbet
 • megapari
 • megapari giriş
 • melbet
 • betrari giriş
 • onbahis giriş
 • SHPIRTI…

  113 563 lexime

  124,178FansaPëlqeje

  Nga Mitro Cela

  Nga të gjitha sëmundjet që Perëndia i ka bërë “peshqesh” miletit, ( dhe i paçim uratën, është treguar dorëlëshuar,) mortja është sëmundje ekstra .

  Mund ta shtysh në vite, por akush nuk shpëton.

  Mortja ka një aksioner:

  Pleqërinë.

  Pleqëria çfaqet urtë e butë e plot tigani.

  Të merr një sy. Por mund të ti marrë të dy.

  Të shurdhon nga një vesh. Por nuk ka asnjë siklet të të bëjë shurdh.

  Ta vë kandarin në gjumë dhe e zgjon vetëm kur shkon në tualet.

  Burrë i çburrëruar për së gjalli.

  Të hedh, të zbardh dhe të hollon qimen. Të fishk zhapën.

  Pa asnjë mëshirë të dhuron skelorzën.

  Burri ose gruaja torollepsen. Flasin përçart.

  Dalin nga shtëpija dhe nuk gjejnë rrugën të kthehe.

  Ngatërrojnë fëmijët dhe sidomos gratë…

  Sikur të flasim më mirë për përvojën time?

  Katër vite më parë më la shëndenë veshi i majtë.

  Shkova tek dhjatroi. Më, ngushëlloi më fjalë zëmre:

  -Sa pranvera je?…Hë?!…Ke dy mundësi.

  A. Veshi ka dëmtim mekani. Bën vaki, por rrallë, rrallë ama, mundet të të kthehet dëgjimi.

  B. Dëmtim nervor. Ska derman…Ndizi një qiri në kishë!…

  Kur i doli varjanti i dytë dhjatroit?

  Lavdi Perëndisë, nuk kam skerozë të thellë.

  Dmth kthehem në shtëpi më këmbët e mija.

  Por vogëlsirat, shtohen çdo ditë.

  Problem kam me sms.

  I bëra një zonjë një urim për vitin e ri.

  I shkrova kur do ta “pimë” një kafe.

  Tek fjala “pimë” në vend të “p” vura “q”…

  Një ditë mora dy mesazhe.

  1. Djali që punon në bangë më shkruante:” U emërova kryespecialist.”

  2. Një mik më njoftonte:” Pas një sëmundje të gjatë, më vdiq babai.”

  Lexo edhe :  Kur do të ndodhë bashkimi i shqiptarëve?!

  Djalit ju përgjigja:” Të lumtë bytha.”

  Mikun e ngushëllova:” Me gëzime, pas kësaj dite.”…

  Një ditë më von takova mikun:

  “ Nuk të vjen turp nga vetja. Talle me të vdekurit?!”…

  Dhe më tregoi sms.

  I kisha dërguar sms-në e djalit…

  As u skuqa e as u zvrdha…

  Fajin e ka skleroza…

  E kam bërë zakon.

  Harroj çelsin e shtëpisë. Pastaj pres, si zagar, sa të kthehet Ezmerka, sepse bashkë me çelsin harroj edhe celularin…

  Zakonisht mar bukë me vete për në punë.

  E mbëshjell dhe e fut në një qese.

  Dje kur dolla nga shtëpija mora edhe qesen me plehra.

  I hodha plehrat në kazan…

  Mbrita tek autobuzi. Më thotë një zonja:

  -Zoti Mitro! Po i merr në autobuz plehrat? Ja ku e ke kazanin!

  Bir o Mina! Kisha hedhur bukën në kazanin…?…

  Sot pimë kafe. Katër femra dhe unë pesë.

  Duke pëshpëritur më thotë njona:

  “Shoku Mitro! Mbyll zinxhirin!”…

  Dhe u skuq!…

  -Pse skuqe?…Miku ka rënë në gjumë letargjik, si puna e gjarpërinjëve…
  /O.S

  Të fundit

  Reshje shiu e shtrëngata/ Parashikimi i motit për javën

  Temperaturat kanë shënuar pikun e tyre në javën që lam pas ku u raportua deri në 43 gradë celcius. Këtë...

  Hotelet në Sarandë dhe Ksamil ulin çmimet, nisin fushata në rrjete sociale

  Thuajse dy javë më parë ishte e vështirë të siguroje për fundin e korrikut apo për gushtin një hotel me çmim ekonomik në Sarandë. Gjithçka...

  Horoskopi i datës 22 korrik 2024

  Dashi Gjatë kësaj dite do dini të merrni vendimet e duhura dhe jeta do futet në periudhën më të bukur të mundshme. Ju të dashuruarit...

  Kush janë 7 përfitime të mahnitshme shëndetësore nga shalqirit?

  Zyrtarisht ka filluar sezoni i shalqirit. Prania e shalqirit në ngjarjet e verës, si ndejat me skarë, plazh apo piknik, ka qenë gjithmonë një...

  Komisioni Evropian i Udhëtimeve: Shqipëria +86% më shumë turistë se në 2019

  Komisioni Evropian i Udhëtime ka publikuar raportin e turizmit 2024 në të cilin duke analizuar e krahasuar të dhënat e turizmit të vitit 2019...

  Lajme të tjera

  Web TV