Një arsye pse ti je beqare për një kohë të gjatë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

E bukur, e fortë, e pavarur dhe beqare! Gratë e fuqishme luftojnë për të jetuar një marrëdhënie, sepse ato ‘frikësojnë’ burrat.

Burrat ndjehen shumë të pasigurt dhe të frikësuar nga gratë që kanë arritur vlera të larta shoqërore. Ata mund të ndjehen inferiorë nga momenti kur partnerja e tyre ka një profesion të suksesshëm, një makinë më të mirë se e tyre ose një bukuri aq e papërmbajtshme saqë tërheq pëlqimet e njerëzve të tjerë, përfshirë burrat rivalë.

Nga ana tjetër, një grua jashtëzakonisht e pavarur për gjithçka e di se çfarë dëshiron. Për këtë arsye, që në takimin e parë mund të duket se ajo tashmë ka pretendime për të ardhmen e një marrëdhënieje të mundshme. Në realitet, këto gra e dinë se çfarë duan dhe e bëjnë të qartë që nga fillimi.

Dashuria ka rëndësi

Përkundër asaj që pamja mund të tregojë, dashuria me të vërtetë ka rëndësi për këto gra dhe askush si ato nuk e di se si të gjejë ekuilibrin e përsosur të jetës së martuar. Ato e dinë se çfarë duan dhe si pasojë arrijnë të menaxhojnë punën, shtëpinë dhe marrëdhëniet personale.

Burrat nuk e kuptojnë gjithmonë, të paktën jo në fillim dhe ikin. Në fund të fundit, shkenca e ka konfirmuar këtë, burri bashkëkohor preferon një grua që kujdeset për të dhe shtëpinë në vend që të ketë fokus karrierën.

Gratë e forta dhe të pavarura janë gjithashtu më të sinqertat dhe autentiket. Si pasojë, ato imagjinojnë një njeri me të njëjtat cilësi në anën e tyre: një person kureshtar, i vendosur dhe mbi të gjitha një person autentik.

Besimi është baza e çdo marrëdhënieje të shëndetshme dhe të ekuilibruar, por për një grua me karakter të fortë, ky është një aspekt themelor. Çdo njeri që zgjedh të qëndrojë pranë saj nuk do ta tradhtojë kurrë besimin e një gruaje të tillë./E.Ç

Të fundit

Presidenciale në SHBA, qëndrimi i kandidatëve për president mbi armëmbajtjen

Dy kandidatët kryesorë për president të Shteteve të Bashkuara vazhduan fushatën këtë javë. Presidenti Joe Biden vizitoi një qytet...

Leipzig nuk gabon në transfertën e Heidenheim dhe ruan vendin e katërt ndaj Dortmund

Leipzig nuk gaboi në transfertë ndaj Heidenheim me miqtë që triumfuan me shifrat 1-2. Leipzig hapi llogaritë e sfidës në minutën e 42 me...

Sipas stinës, këto janë lista e ushqimeve që pastrojnë enët e gjakut

Enët e gjakut luajnë një rol shumë të rëndësishëm në organizëm. Ato transportojnë ushqyesit dhe oksigjenin nga zemra drejt organeve të tjera. Në disa raste, enët...

Cili nga qytetet e Shqipërisë do të ketë rritjen më të madhe të të nxehtit deri në 2040-n

Deri në vitin 2040, Durrësi do të jetë qyteti me rritjen më të madhe të valës së të nxehtit në vendet e Ballkanit Perëndimor. Është...

Operacionet e Policisë, reagon Balla: Po gjurmohen personat me precedentë kriminalë

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar gjatë ditës së sotme në lidhje me operacionet e fundit të policisë së shtetit, ku janë arrestuar...

Lajme të tjera

Web TV