Pas ‘sulmit’ nga Bardhi e Noka, Flutura Açka paralajmëron lëvizjen e radhës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pavarësisht sulmeve me të cilar u përball dje nga Gazment Bardhi dhe Flamur Noka, Flutura Açka në emisionin “Kontrast” në Report Tv u shpreh e bindur se do ta mbledhë sërish javën e ardhshme Komisionin e Mediave. Ajo nënvizoi se bojkoti nuk është zgjidhja.

“Të bësh retorikë vetëm ky është kushti nuk e dua Alibeaj, pse çfarë ka Alibeaj nuk është opozitar, pse foltorja, kishte mundësi në komision të bënte mbrojtjen. Pse duhet të largohemi ne nga institucionet, një formë bojkoti, e rrezikshme se na pret gjuhën fare. Çiraku doli më radikal se ustai”.

“Po patjetër që do e mblidhja sërish javën tjetër komisionin”, tha ajo./E.T

Të fundit

Projektligji për komunikimet elektronike/ Balluku: Risi aksesi ndaj shërbimeve digjitale

Këtë të enjte po diskutohet në kuvend projektligji për komunikimet elektronike. Gjatë fjalës së saj, Ministrja e Infrastrukturës dhe...

“E kryem për miqësi”/ Dëshmia e plotë e Aliajt: Pasi planifikuam rrahjen, ndoqëm avokatin

Është zbardhur dëshmia e plotë e 32-vjeçarit Dorian Alia, një prej autorëve të dhunës barbare ndaj avokatit Sokol Mëngjesi, teksa është i vetmi që...

Luhatje të euros në treg, blerjet e bankave dhe importuesve mposhtin fluksin e turistëve

Grafikët e këtyre ditëve të fundit në kursin e këmbimit të monedhës europiane dhe asaj shqiptare tregojnë një forcim të përkohshëm të së parë...

Do zgjasë mrekullia e Rinasit?

Nga Fatos Çoçoli Në qershor 2018, Rinasi klasifikohej ndër aeroportet më të shtrenjtë të Evropës. Sot është aeroporti me biletat më të lira në botë Në...

Policët 100 euro/dita, më 2 qershor Italia merr në dorëzim kampin e Shëngjinit

Punimet në qendrën pritëse të emigrantëve në Shëngjin nga pala italiane kanë ecur me shpejtësi dhe kanë përfunduar, ndërsa në Gjadër janë drejt fundit...

Lajme të tjera

Web TV