Julio Iglesias arrestohet sepse iu gjetën në valixhe 40+ kg ushqime

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pra, gjyshet tona nuk qenkan të vetmet! Këngëtari spanjoll Julio Iglesias u arrestua në aeroportin e Punta Cana pasi mbante shumë ushqime në bagazhe.

Sipas mediave spanjolle, Iglesias u arrestua me 42 kg fruta, perime dhe mish në valixhe, duke filluar nga luleshtrydhet, qershitë, domatet, spinaqin, marulet e deri te kërpudhat.

Disa kilogramë ushqime u konfiskuan dhe këngëtari legjendar spanjoll, babai i Enrique Iglesias, u ndalua vetëm për një kohë të shkurtër.

La Vanguardia e Spanjës raporton se këngëtari 80-vjeçar udhëton rregullisht me sasi të bollshme ushqimore në valixhe.

Sipas gazetës domenikane Listin Diario, e cila citon Ministrinë e Bujqësisë, vendimi u mor për të shmangur çdo përhapje të parazitëve nga jashtë, të cilët mund të kishin dëmtuar të korrat vendase./E.Ç

Të fundit

“Përse u shenjëstrua Dumani?”/ Ja si përgjigjet analisti i njohur

Në një intervistë në një emision televiziv, analisti Arben Meçe, analizoi deklaratat e kreut të Partisë së Lirisë, dhe...

Rikthehet “makthi” i tërmetit në Turqi, pamje nga momenti i lëkundjeve sizmike

Tërmeti i magnitudës 5.6 Rihter që goditi Turqinë pasditen e kësaj të enjteje shkaktoi panik te banorët. Lëkundjet e tërmetit u regjistraun në rajonin e...

Kanye West sulmon fizikisht një burrë, sepse i ngacmoi të shoqen

TMZ ka zbuluar se Kanye West po investigohet për sulm fizik të qëllimtë pasi goditi një burrë, i cili thuhet se kreu një veprim...

Meta probleme me drejtësinë? Analisti thumbon ish-presidentin:Pa qenë i pandehur nga SPAK

Analisti Skënder Minxhozi thotë se kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta po sillet sikur ka probleme me drejtësinë. Në një intervistë televizive, Minxhozi u...

Kur do shpërndahen fondet? Afati mbyllet nesër, 66 mijë fermerë aplikuan për subvencione!

Fermerët kanë edhe pak orë në dispozicion për të aplikuar për Skemën Kombëtare dhe të marrin mbështetje financiare nga Buxheti i shtetit. Aplikimet mbyllen...

Lajme të tjera

Web TV