I ftuar special në Sanremo, aktori me famë botërore merr shifrën marramendëse

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Më datë  6 shkurt, Sanremo ka hapur dyert për vitin 2024. Në mbrëmjen e dytë të Festivalit i ftuar special ishte aktori i famshëm amerikan, John Travolta, i cili dhuroi nota humori në skenë duke interpretuar një nga rolet ikonike të “Ballo del Qua Qua”.

Mediat italiane shkruajnë se pjesëmarrja e tij ka kushtuar shumë, por askush nuk e priste që çmimi të ishte kaq ‘i kripur’. Thuhet se Travolta ka marrë 200 mijë euro për shfaqjen e vogël që nuk zgjati më shumë se 15 minuta.

Sipas burimeve italiane, shifra në fjalë nuk përfshin shpenzimet e udhëtimit, pasi aktori arriti në Nice me avionin e tij privat.

Por ka një rast tjetër që ka të bëjë me John Travoltën dhe ka të bëjë me këpucët e U-Power, kompania me qendër në Monza (e cila në fakt i jep emrin stadiumit të skuadrës së Gallianit në Serinë A).

Duket se për veshjen e atleteve të bardha, të inkuadruara vazhdimisht nga drejtorët e Rai-t është paguar një milion euro nga e njëjta kompani. Gjë që do të përbënte një rast të ri reklamimi të fshehtë që prezantuesi i Festivalit, Amadeus ishte përpjekur aq shumë ta shmangte.

U-Power ka mohuar kategorikisht të jetë palë në marrëveshjen mes John Travolta dhe RAI.

“Për sa i përket pjesëmarrjes së John Travolta-s në Festivalin e Sanremos – lexojmë në një shënim nga kompania Paruzzano – U-Power saktëson se aktori, siç dihet, ka qenë dëshmitar për kompaninë që nga vera e vitit 2023. Pjesëmarrja në Festivali i Sanremos është rezultat i një marrëveshjeje midis Rait dhe aktorit, në të cilën U-Poëer nuk është në asnjë mënyrë palë. Për sa i përket përmbajtjes së shfaqjes, ato janë çështje e kompetencës ekskluzive të drejtimit artistik të festivalit të Sanremos”, përfundon shënimi.

Të fundit

Olaf Scholz takohet me Xi Jinping, dy liderët bëjnë thirrje për bashkëpunim

Në fillim të takimit me kancelarin Scholz, presidenti kinez Xi Jinping bëri thirrje për bashkëpunim të ngushtë mes dy...

Dumani hedh poshtë deklaratat e Ilir Metës: S’e kam njohur kurrë McGonigal!

Kreu i SPAK reagon lidhur me akuzat e forta nga ish presidenti Ilir Meta dje në një studio televizive. Unë nuk e kam takuar kurrë McGonigal. Gjithçka...

“Bypass-i” i Radhimës, gati në qershor/ Lehtëson ndjeshëm trafikun në sezonin turistik

Në prag të sezonit turistik ByPass i Radhimës do të hapet për qarkullimin e mjeteve. Ky investim është pjesë e rrugës Vlorë-Orikum, dhe ka një...

“Romeo nuk shkon në finale”/ Gazetari e thotë troç: Heidi është lojtare më e fortë

Ronaldo Sharka, ish-banor i ‘Big Brother VIP Albania’ ka bërë një analizë të lojës së deritanishme. Teksa ishte i ftuar mëngjesin e sotëm në...

Kujdes! Nesër reshje intensive në të gjithë vendin! Mund të ketë vërshime të lumenjve

Parashikimi nga ekspertët e Instituti i Gjeoshkencave tregon se gjatë ditës së nesërme, datë 17.04.2024 parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët...

Lajme të tjera

Web TV