Ky model flokësh do të dominojë 2024-ën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Brenda një jave Selena Gomez, Lana Del Rey dhe Julia Roberts na treguan se baluket do të jenë ndryshimi i ri që duhet të bëni në pamjen e flokëve tuaj.

Specifikisht, baluket që mbulojnë gjithë ballin, që janë të rralla në mes dhe më të shpeshta anash. Të njohura si “Bardot bangs” ky stil po kthehet nga vite më parë kur pushtoi rrugët dhe pasarelat.

Prerja e tillë u bë shumë popullore në 2009-2010, por akoma më herët pati një përhapje të madhe në vitet ’60. Pothuajse çdo vajzë, pjesëtare e grupeve muzikore të asaj kohe kishte baluke të ngjashme.

Por ikonat që e bënë të famshme shumë këtë prerje ishin: Brigitte Bardot (nga e cila morën emrin), Jane Birkin dhe Anna Karina. Edhe nëse kërkon në Google: Baluket e 1960-ës, imazhet e para që dalin janë ato të ikonave franceze.

Sipas stilistëve të flokëve, baluket janë zgjedhja perfekte për çdo vajzë që do të ndryshojë pamjen, por nuk ka guxim as dëshirë të bëjë një prerje të plotë.

Nëse e ndave mendjen ta realizosh këtë model, ki parasysh se ka shumë rëndësi t’i presësh një herë në pak javë që të duken perfekte. Ndërsa për t’i stiluar mjafton tharësja dhe një krehër./

Të fundit

A ndikon pozicioni i gjumit në shëndetin e zemrës?

Dihet tashmë se një gjumë i mirë dhe cilësor ndikon në shëndetin tuaj, veçanërisht atë të zemrës. Studimet kanë...

Kush janë të burgosurit e tjerë rusë që mund të kenë fatin e Navalnyt?

Kur autoritetet e burgjeve në Arktikun rus njoftuan për vdekjen e papritur të liderit opozitar rus, Aleksei Navalny, më 16 shkurt, ata thanë se...

Rihana performon në dasmën e miliarderit indian, u pagua 9 mln dollarë

Rihana, ylli i muzikës ndërkombëtare ka performuar në dasmën e djalit të një miliarderi në Indi. Ajo ka magjepsur të gjithë të ftuarit në...

Mbi 1 miliard njerëz në botë janë mbipeshë, sipas OBSH

Numri i njerëzve obezë në të gjithë botën i ka kaluar 1 miliard, kjo sipas një studimi të fundit të publikuar në “The Lancet”....

Rama ndan pamjet: Ura e re e Kukësit, i jep zgjidhje nyjes së vjetër lidhëse

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka publikuar në faqen e tij zyrtare “Facebook” pamje nga momentet e fundit të punës për ndërtimin e Urës...

Lajme të tjera

Web TV