Bashkimi i Bardhit me Berishën/ Analisti:Tentojnë t’i japin goditjen përfundimtare Bashës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Analisti Mentor Nazarko, në një intervistë në emisionin “Real Story” në ABC News foli për bashkimin e Gazment Bardhit me ish-kryeministrin Sali Berisha.

Sipas analistit Nazarko një bashkim i tillë ka mund të ketë ardhur edhe si pasojë e frikës së mungesës së një logoje për të garuar në zgjedhje.

“Ndoshta parashikojnë zgjedhje të parakohshme dhe frika se nuk ka një logo që të mund të garojë e ka shtyrë drejt Berishës”, tha Nazarko.

Gjithashtu Nazarko theksoi se me këtë bashkim tentuan edhe t’i japin një goditje përfundimtare grupit të Bashës.

“Përfshirja e Bardhit me Foltoren mendoj që është bërë edhe nga vajtja e Tabakut dhe shpalljes së saj si e privilegjuar e amerikanëve. Me këtë bashkim tentojnë t’i japin goditje përfundimtare grupit të Bashës sepse edhe ajo është një masë ndëshkuese dhe reagimi i dëshpëruar përballë fuqizimit të Tabakut, por meqë në foto është edhe Yuri Kim, mendoj që zgjedhje e vizitës tek SPAK është ide e zonjës Yuri Kim. Përveçse ajo e konsideron SPAK si një investim apo sukses personal të saj në karrierën e saj, dhe është një bashkëpunëtore e ngushtë e Blinken. Le ta pranojmë që ardhja e Blinken kur Rama është në fund të mandatit të tretë është një dhuratë e madhe për Ramën. Sa kohë që SPAK po godet djathtas dhe majtas ky qëndrim i Yuri Kim është njëlloj qershizë  e hidhur”, tha Nazarko.

Nga ana e tij Dritan Hoti theksoi se si Berisha po ashtu edhe kreu i PD Lulzim Basha kanë marrë peng tërësinë e elektoratit të Partisë Demokratike.

“Edhe Berisha dhe Basha kanë marrë peng tërësinë e elektoratit të PD që është një element shumë konstruktiv për shoqërinë”, tha më tej Hoti./O.S

Të fundit

Forbes: Shqipëria, destinacion trend!

Shqipëria ka hyrë në listën e destinacioneve të preferuara ndërkombëtare për spanjollët këtë verë, shkruan Forbes España. Sipas të dhënave nga...

Dyshime se rrjedhin nga trafiku i drogës, Prokuroria e Fierit sekuestron 6 pasuri

Prokuroria e Fierit ka sekuestruar 6 pasuri, prona të shtetasit S.T, i dyshuar për prodhimin dhe trafikimin e lëndëve narkotike. Sipas një njoftimi zyrtar nga...

“Cikli i Berishës dhe Bashës, i mbyllur!”/ Shehi: Aksioni i opozitës i gabuar

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi foli për situatën politike në vend, duke u ndalur edhe tek aksioni i opozitës. Shehi u shpreh në një intervistë...

VIDEO/ Rama vijon ironinë me Bardhin: Ore kush je…?!

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetet sociale një video me pjesë nga debati i zhvilluar një ditë më parë në Kuvend ku është...

Çfarë pritet të ndodhë nga OSHEE me mbi 1 mijë abonentë

OSHEE bëri të ditur të hënën se 1628 abonentë kanë përfituar nga skemat për shlyerjen e detyrimeve të papaguara. Skemat e aktmarrëveshjeve për shlyerjen e...

Lajme të tjera

Web TV