test

Tërmeti godet sërish Kroacin, Bosnje-Hercegovinën dhe Malin e Zi, ja sa ishte magnituda

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një tërmet i ri me magnitudë 4.1 ballë të shkallës Rihter goditi Kroacinë rreth orës 7 të mëngjesit, lajmëron Qendra Sizmologjike Mesdhetare Evropiane (EMSC). Ky është tërmeti i katërt i regjistruar në Kroaci që nga mëngjesi i sotëm.

EMSC njoftoi rreth orës 5:00 të mëngjesit se një tërmet me magnitudë 3.7 të shkallës Rihter u regjistrua 24 kilometra në jugperëndim të Metkoviqit, 54 kilometra në jug të Mostarit dhe pesë kilometra në jugperëndim të Neum në Bosnje dhe Hercegovinë, transmeton Paparaci.

Tërmeti ka qenë në një thellësi prej gjashtë kilometrash, ndërsa është ndjerë edhe në territorin e Bosnjë-Hercegovinës.

Më pas u regjistruan dy tërmete të tjera më të dobëta me magnitudë 2.6 ballë.

Sipas të dhënave të Institutit Sizmologjik të Malit të Zi, tërmeti është regjistruar edhe në Mal të Zi gjatë mëngjesit të sotëm. Ky tërmet ishte me magnitudë 2.2 ballë./O.S

Të fundit

Qeveria miraton 300 kuota për kredi të reja, kush përfiton

Këshilli i Ministrave në mbledhjen e kësaj të mërkure ka vendosur miratimin e kuotave të përgjithshme të kredive të...

Shpallen të Lum dy martirë nga Papa Françesku

Shpallen të Lum dy martirë nga Papa Françesku. Me autorizimin e Papës, Prefekt i Dikasterit për Çështjet e Shenjtërve Marcello Semeraro shpalli te Lum...

Hotelet, 74 % më shumë vizitorë!/ Janë rritur ndjeshëm netëqëndrimet e turistëve

Të dhënat e hoteleve të publikuara nga INSTAT tregojnë se numri i vizitorëve gjithsej është rritur me 62,0%, në krahasim me Prill 2023. Netqëndrimet në...

Zbulohet emri? Erjola i nxjerr ‘sekretin’ Merit: Natën dëgjoj zhurma në shtëpinë tënde…

Dy ish-banoret e “Big Brother VIP3”, Erjola Doçi dhe Meri Shehu, kanë zbuluar se janë komshie. Gjatë puntatës së radhës të “Top Arena”, në...

Greqia kërcënon Maqedoninë e Veriut: Do të ketë probleme në NATO dhe BE

Greqia ka kërcënuar Maqedoninë e Veriut pas tensioneve për përdorimin e termit “Maqedoni”. Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka dhënë një intervistë për mediat greke,...

Lajme të tjera

Web TV