VIDEOLAJM/ Dasmë nën bombardimet në Gaza

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pavarësisht bombardimeve të vazhdueshme, Ibrahim dhe Narmin Abed më në fund vendosën të bëjnë dasmë.

Çifti, i detyruar të braktiste shtëpinë e tyre në qytetin verior të Gazës, kërkoi strehim në një shkollë.

Ata ishin të martuar por nuk kishin bërë festë, fillimisht për shkak të situatës financiare e më pas prej luftës.

Pas ceremonisë së martesës, çifti i ri u drejtua drejt një makine që është kthyer në shtëpinë e tyre./e.t

(Lexo ketu)

Të fundit

‘Kush m’i zgjidh hallet e mia, Ilir Meta, LSI-ja’/ Analisti ironizon kreun e PL

Analisti  Arben Meçe në Repoltix komentoi turin e Ilir Metës dhe PL-së duke theksuar se çfarë do të bëjë...

Lufta poshtë brezit për dominimin e opozitës

Nga Ylli Pata Në vigjilje të 25 prillit ja vlen të bëhen realisht bilancet që nuk u bënë kurrë tre vjet më parë për atë...

Intifada e Ilir Metës kundër SPAK

Nga Mero Baze Ka një tërbim të pa frenuar të Ilir Metës kundër kreut të SPAK, Altin Dumani. Përtej fyerjeve personale apo bullizimit të tij,...

Këmbësorin e zë korrenti në autostradën Lezhë-Tiranë/ Përcjellësit e energjisë në tokë

Nje person ka mbetur i vdekur pasi ka rënë në kontakt me energjine elektrike pranë një biznesi në autostradën Lezhë-Tiranë. Mesohet se këmbësori Vladimir Muhja...

“Ambicie të mëdha dhe punë të vogla”/ Të rinjtë kërkojnë jetë luksi në klipet e Noyzit

Duke komentuar mbi një raport mbi indeksin e lumturisë, sociologu Ergy Mërtiri i ftuar në “Open” në News 24, tha se të rinjtë shqiptarët...

Lajme të tjera

Web TV